Podstawowymi surowcami stosowanymi do produkcji wyrobów perfumeryjnych są woda, alkohol etylowy oraz substancje zapachowe.

Te ostatnie ze względu na pochodzenie dzielimy na trzy podstawowe grupy: naturalne substancje zapachowe pochodzenia roślinnego, inaczej zwane olejkami zapachowymi, takie same pochodzenia zwierzęcego (piżmo, ambra, cybet, kastoreum) oraz substancje syntetyczne.

Na samym początku procesu „zaklinania zapachu” przygotowuje się sam roztwór, który następnie miesza się w alkoholu w różnych proporcjach, w zależności od tego czy zależy nam na uzyskaniu najczystszych perfum lub jego pochodnych.

Aby stworzyć niezapomnianą woń należałoby wiedzieć czym jest harmonia zapachowa. Mowa tu o nucie głowy, głowy, serca oraz bazy.

Rozpylając kosmetyk na powierzchni skóry jako pierwszą poczujesz nutę głowy. Niestety tak samo szybko jak się pojawiła natychmiast się ulatnia, by ustąpić miejsce następnej w kolejności.

Kolejną jest nuta serca – nazywana sercem perfum. Po około 30 minutach nadchodzi jednak czas dla ostatniego akcentu – nuty bazy, zapachu bogatego i głębokiego, który pozostanie na twojej skórze nawet gdy nuta głowy i serca już dawno odejdą w przeszłość.

Współbrzmienie wszystkich trzech komponentów powinno być idealne, a ich przenikanie niezauważalne i płynne.

To są tajniki wszystkich perfum, niezależnie od marki :)