• Przede wszystkim myj zęby co najmniej dwa razy dziennie. Wybierz szczoteczkę o odpowiedniej twardości i pastę do zębów do stosowania na co dzień – na przykład z dodatkiem sody oczyszczonej. Szczoteczkę wymieniaj co trzy miesiące, ponieważ gromadzą się na niej bakterie! Ponadto regularnie używaj nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej.
  • Jeśli mimo odpowiedniej higieny nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich zębów, możesz spróbować wybielić je w domu lub udać się do specjalisty. Najpopularniejszym środkiem do stosowania w domu są pasty wybielające. Zawierają zazwyczaj substancje ścierające, tlenki fluoru lub wyciągi z określonych roślin. Ponieważ pasty działają głównie na powierzchni zębów, nieźle poradzą sobie z powstającym na bieżąco osadem z kawy, herbaty czy tytoniu, ale mogą mieć problem z trudniejszymi przebarwieniami.
  • Gdy problem jest poważny - w takim wypadku skuteczniejsze mogą być paski lub żele wybielające. Zawierają te same aktywne substancje, które są stosowane przy wybielaniu zębów w gabinetach stomatologicznych, tylko w dużo mniejszym stężeniu.

Jeśli jednak Twoje zęby są oporne na domowe sposoby, możesz udać się do gabinetu stomatologicznego i rozważyć jedną poniższych opcji:

  • Metodę nakładkową, polegającą na przygotowaniu specjalnej nakładki na zęby, którą w domu napełnia się specjalistycznym żelem i codziennie zakłada na zęby. Kuracja trwa zwykle od pięciu dni do dwóch tygodni.
  • Metodę lampy Beyond, w której stomatolog w gabinecie nakłada żel na zęby, a następnie naświetla je specjalną lampą. Taki zabieg trwa około dwóch godzin
  • Metodę laserową, która jest najnowsza, najszybsza i najdroższa. Jednocześnie uchodzi za najskuteczniejszą.