Trendy - artykuły, porady Skandynawski umiar

Skandynawski  umiar

Skandynawski umiar

25 marca 2016

Delikatny, naturalny makijaż z akcentem kolorystycznym na ustach -  idealny na każdą okazję. Poniżej instruktaż jak go wykonać krok po kroku:

CERA: Idealna, promienna cera to efekt, który chcemy uzyskać. Używamy cienkiego, rozświetlającego podkładu, a w okolicach oczu, łuku Kupidyna nad ustami i ew. w kącikach ust (jeśli opadają) - korektora. Nakładajmy minimalną ilość podkładu zaczynając od jej środka. Potem dokładamy, ale tylko wtedy, kiedy naprawdę jest potrzeba. Niedoskonałości przykrywamy korektorem. Delikatnie, bo to makijaż „sportowy” i dzienny modelujemy twarz bronzerem. Odrobinę rozświetlacza aplikujemy na skronie i kości policzkowe. 

OKO: Cała górną powiekę, modelujemy bardzo lekko używając odcieni z paletki nude. Dół oka podkreślamy jeszcze delikatniej tymi samymi odcienieniami. Gdy nie mamy czasu, wystarczy, jeśli użyjemy tylko dwóch odcieni z paletki - jasnego i średniego. Wewnętrzna połowa oka - cień jaśniejszy, druga - zewnętrzna połowa - ciemniejszy. Odrobiną białej kredki rozświetlamy wewnętrzny kącik oka i ew. dolną linię wodną. Prościej już się nie da. Tuszujemy rzęsy. Sugeruję, aby tusz był wydłużający, ale nie bardzo pogrubiający. Zbyt mocno wytuszowane brwi, przy bardzo „soft”reszcie makijażu mogą wyglądać nieco ordynarnie. Brwi wystarczy uporządkować. Jeśli są zbyt jasne, nieco przyciemnić ołówkiem lub ... najciemniejszym cieniem z paletki nude.

USTA: Mocny kolor pomadki, w żywym, nasyconym odcieniu - to jedyny intensywny i przyciągający uwagę element tego makijażu. Dlatego warto mu poświęcić kilka chwil uwagi i starannie umalować usta szminką - balsamem, dwukrotnie, odbijając nadmiar chusteczką papierową.

Trends magazine banner 82f104c80e8ef01c96fca9be5e97fd3bd27c5993ac5632eb4386a39bf5c20fa0

Rekomendowane Produkty