Ogonek jaskółki

Klasyczna kreska imitująca makijaż z lat 50. ubiegłego wieku (dekadę później była już grubsza) znowu na czasie! Tej nietrudnej sztuki uczy się już kolejne pokolenie. Efekt wart jest starań!

KROK 1 - Oko powiększy jasnozłocisty cień. Nakłada się go na całą powiekę i wewnętrzny kącik oka.

KROK 2 - Aby namalować kreskę, eyeliner prowadzi się od wewnętrznego kącika oka ku zewnętrznemu. Powinna być na początku bardzo cienka, ale i na końcu nie może stawać się znacząco grubsza (taka jest modna w tym sezonie). Aby ustalić jej bieg, należy przeciągnąć ją, kontynuując linię dolnej powieki.

KROK 3 - Rzęsy kilkakrotnie starannie wytuszować.

Idealna kreska wymaga odpowiedniej bazy. Można użyć bazy pod cienie lub samego cienia do powiek o kremowej formule. Kosmetyki w kremie mocno przytrzymują lśniące drobinki i nie osypują się. Cień nie powinien być mocno napigmentowany. Można też zmieszać go z bazą, aby uzyskać pożądaną przejrzystość.

Kreskę łatwiej malować na siedząco, posługując się stojącym, a nie wiszącym lusterkiem. Łokieć należy oprzeć na blacie stołu.

Usta powinny pozostać neutralne. Aby uzyskać taki efekt, można wykorzystać nawilżającą pomadkę w odcieniu zbliżonym do koloru warg.