Makijaż

Fluffy brows – jak uzyskać efekt puszystych brwi

Zapominamy o brwiach odrysowanych jak od szablonu – od kilku sezonów stawiamy na nieposkromione, gęste, rozmierzwione włoski w stylu fluffy brows. Teraz ten trend stylizacji brwi przybiera na sile. Jak uzyskasz efekt puszystości? Jakie kosmetyki dodadzą brwiom objętości i młodzieńczego wyglądu? Sprawdź!

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Co to jest fluffy brows

2. Jak uzyskać efekt puszystych brwi

Co to jest efekt fluffy brows – dwa sposoby

W ostatnich latach królowały brwi dokładnie wyrysowane, o idealnych łukach, w których każdy włosek był pod kontrolą. Teraz stawiamy na naturalność – brwi odzyskują puszystość i mogą być nonszalancko rozczochrane.

Fluffy brows to najpopularniejszy trend w stylizacji brwi. Można potraktować go na dwa sposoby:

  • rozczesać brwi, by zyskały na objętości i stały się puszyste,
  • lub rozdzielić każdy włosek, nieco wygładzając i ugrzeczniając ich wizerunek.

Bez względu na wybrany wariant stylizacji, brwi wciąż pozostają grube i wyraziste – to bardzo ważny element oprawy oczu, który nadaje twarzy charakter.

,

Stylizacja puszystych brwi w kilku krokach

W makijażu fluffy brows chodzi głównie o odpowiednie zaczesanie włosków, a następnie ich utrwalenie w tej pozycji, czyli zalaminowanie. Żele do stylizacji brwi wyposażone w spiralkę są do tego zadania stworzone. Jeśli masz naturalnie doskonałe brwi, użycie żelu wystarczy, by osiągnąć zamierzony, pozornie „roztargany” efekt.

1. krok: zaczesanie i utrwalenie żelem do brwi

Włoski należy dokładnie zaczesywać do góry spiralką lub grzebykiem, by dodać im objętości i rozdzielić włoski. W tej czynności możesz wykorzystać:

  • spiralkę namoczoną mydłem glicerynowym. Metoda na mydło jest jednak mocno eksperymentalna i nie zawsze wychodzi (włoski mogą nie utrwalić się na sztywno, mydło może pozostać widoczne lub nie chcieć szybko zasychać etc.);
  • przezroczyste żele do stylizacji i żele do laminacji brwi – są idealne do codziennego makijażu, kiedy nie masz czasu na „zabawę” z mydłem. Najwygodniejsze są produkty z dołączoną spiralką, jak w tuszu do rzęs – odkręcasz, stylizujesz i gotowe;
  • dostępne są też bezbarwne żele do brwi w formie pomady z dołączoną szczoteczką, a także specjalne mydełka do brwi, które w praktyce różnią się od nich formułą, a czasem tylko nazwą. Bez względu na formę, po zastosowaniu żelu włoski powinny zyskać blask, być zalaminowane i utrwalone na wiele godzin;
  • kolorowe żele do brwi – w formie pomady lub tuszu, które optycznie zagęszczają łuk i wypełniają jego ubytki. Aby uzyskać efekt fluffy brows, po ich nałożeniu rozczesz brwi do góry małą szczoteczką (jeśli nie mają spiralki, tylko aplikator w pędzelku).

 

2. krok: wypełnienie brwi w stylu fluffy brows

Jeśli jesteś zadowolona z efektu, a puszyste brwi mają idealny, naturalny kształt i kolor, zakończ stylizację na użyciu żelu do brwi i pomiń ten krok. Czasem jednak trzeba uzupełnić ubytki w łuku lub skorygować jego kształt – w tym celu użyj kredki do makijażu o pudrowym wykończeniu, flamastra lub cieni do brwi. Produkty bez aplikatora, nakładaj pędzelkiem do brwi o cienkiej, ściętej końcówce. Gotowe!

Porada

Warto nieco poeksperymentować z brow routine i dobrać produkty do stylizacji brwi do swoich preferencji i urody. Trochę wprawy, a szybko staniesz się mistrzynią techniki i wiele osób zapyta: jak Ty to robisz? ;)