Ten najbardziej klasyczny rodzaj makijażu nigdy nie wychodzi z mody, pasuje na każdą okazję, odejmuje nam lat i podoba się mężczyznom. Pojęcie make-up no make-up bywa ostatnio nadużywane – w ten sposób mówi się też o makijażu, który tylko udaje lekki, a w rzeczywistości jego wykonanie trwa długo, wymaga mnóstwa kosmetyków i wprawnej ręki profesjonalistki. Nie taka jednak jest jego idea. Lekki i naturalny make-up no make-up, który zajmuje tylko kilka minut, może zrobić każda z nas.

Jak wykonać niewidzialny makijaż?

1. Wcześniejsze przygotowania ułatwią szybki make-up no make-up

Żeby osiągnąć najlepszy efekt, cera i usta powinna być nawilżone i gładkie. Zadbaj też o brwi. Jeśli chcesz być w zgodzie z najnowszymi trendami, postaraj się, żeby wyglądały naturalnie. Wyreguluj je bardzo ostrożnie, wyrywając tylko te włoski, które wychodzą poza naturalny łuk.

Jeżeli uważasz, że Twoje brwi są zbyt jasne i nie przepadasz za ich malowaniem, wypróbuj hennę. Ten zabieg można zrobić zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domu. Nie rób tego jednak dzień przed ważnym spotkaniem czy pierwszą randką. Lepiej nie ryzykować – nieoczekiwany efekt może zepsuć Ci humor na cały dzień.

Bardzo modne ostatnio zagęszczanie i przedłużanie rzęs sprawia, że nie musisz już zaprzątać sobie głowy ich malowaniem. Jeżeli zdecydowałaś się na taki zabieg, zwróć uwagę na to, aby jego efekt był jak najbardziej naturalny.

2. Make-up no make-up krok po kroku

CERA: Zacznij od wklepania kremu nawilżającego. Jeżeli używasz dobrze dobranego kolorystycznie podkładu, nałóż go gąbeczką. Jeśli jednak nie masz większych problemów z cerą, zamiast tych dwóch kosmetyków zastosuj tylko krem CC, który jednocześnie nawilża i wyrównuje koloryt cery. Pojedyncze niedoskonałości zatuszuj korektorem. Możesz użyć transparentnego sypkiego pudru. Szczyty kości policzkowych muśnij odrobiną różu.

OCZY: Powieki możesz pomalować cieniami w naturalnym kolorze, nie jest to jednak obowiązkowe. Zadbane brwi oraz podkręcone zalotką i wytuszowane rzęsy wystarczą za cały makijaż oczu.

USTA: Usta możesz zostawić naturalne, nawilżone tylko bezbarwną pomadką. Możesz też pomalować je błyszczykiem w delikatnym kolorze albo nałożyć lekką, pojedynczą warstwę ulubionej szminki. Zrezygnuj z konturówki, a nadmiar kosmetyku usuń, przykładając usta do chusteczki higienicznej.

3. Poprawki makijażu w ciągu dnia

Zabierz ze sobą akcesoria do poprawek makijażu, zwłaszcza jeśli wychodzisz z domu rano, a randkę zaplanowaliście dopiero po pracy. Na szczęście przy tego typu makijażu nie musisz dźwigać ze sobą całej kosmetyczki. Wystarczy puder, najlepiej w komplecie z lusterkiem oraz błyszczyk lub szminka. Mogą się też przydać bibułki matujące. Jeszcze tylko kropla perfum i… możesz zapomnieć o swoim wyglądzie i cieszyć się spotkaniem z ukochanym.