Makijaż

Światło i wdzięk

Sposoby makijażu na blogu Hebe - Światło i WdziękTechnika odmładzającego rozświetlania rozłożona na czynniki pierwsze: jak światłem modelować policzki, powieki, a nawet korygować zmarszczki mimiczne...

OPIS WYKONANIA KROK PO KROKU

CERA: Na twarz nakładamy bazę rozświetlającą, a następnie lekki podkład. Zależy nam na uzyskaniu naturalnego efektu, tak aby skóra była widoczna. Okolice oczu rozjaśniamy lekkim korektorem rozświetlającym. Aplikujemy go w zmarszczki mimiczne, czyli na czole i przy ustach. Cera powinna być lekko świecąca. Delikatnie modelujemy twarz. Najciemniejszy kolor z paletki w odcieniu starego złota nakładamy pod kością policzkową, przy nasadzie włosów, wzdłuż nosa i linii żuchwy. Jasny rozświetlacz nakładamy tuż nad kością policzkową, na skronie, koniuszek nosa i łuk Kupidyna. Staramy się używać ich w minimalnych ilościach i dokładnie rozcierać kontur, aby nie uzyskać efektu plam.

OKO: Powiększamy je, mocno je rozświetlając. Nakładamy na całą ruchomą powiekę cień w odcieniu szampana. Rozcieramy jego granice i wychodzimy lekko poza linię załamania powieki. Błyszczące suche cienie z drobinkami mogą się osypywać, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wersja przynajmniej lekko kremowa. Przy nasadzie rzęs wzmacniamy efekt ciemniejszym cieniem. Całość dokładnie rozcieramy. Tuszujemy rzęsy i wklejamy po kilka kępek w zewnętrzne kąciki oczu. Aby nadać wyrazistości spojrzenia, podkreślamy linię wodną brązową kredką.

USTA: Dopełnieniem makijażu będą usta pomalowane pomadką w odcieniu delikatnego różu w wersji błyszczącej.