Prezenty

Pachnące prezenty świąteczne – świece zapachowe, perfumy i kosmetyki

Perfumy należą do luksusowej grupy prezentów, ale to nie jedyne pachnące upominki, które można wręczyć bliskim na Gwiazdkę. Świece o woni pomarańczy, płyny do kąpieli pachnące cynamonem lub krem do rąk o aromacie pierniczków to małe detale, które wywołają uśmiech na twarzy obdarowywanego. Oto pachnące prezenty, które podkręcą atmosferę Bożego Narodzenia.

Świece zapachowe pod choinkę

Powonienie jest najbardziej pierwotne i przemawia do wyobraźni wyraźniej niż pozostałe zmysły. Dlatego pachnące prezenty świąteczne są tak chętnie widziane pod choinką. Podarowując bliskiej osobie świecę zapachową, dajesz jej tak naprawdę przyjemne doświadczenia sensoryczne. Do wyboru jest mnóstwo zapachów uniwersalnych do całorocznego delektowania się, np. lawenda, róża, piwonia czy słodkie musli.

Z okazji Bożego Narodzenia możesz wybrać świecę o zapachu kojarzącym się z magią świąt, np. o korzennym aromacie przyprawy do piernika, marcepanu, mandarynek, pralinek, orzechów lub żywicy ze świeżej choinki. Zawsze warto wybierać naturalne świece zapachowe bazujące na olejkach eterycznych, które mają działanie terapeutyczne.

 

Czy wiesz, że?

   

  Niektóre świece zapachowe, np. Nacomi lub LaQ, można używać do relaksującego masażu całego ciała. Po zapaleniu balsamu w świecy należy poczekać, aż wosk roztopi się do brzegu naczynia. Gdy przestygnie, ale będzie jeszcze ciepły, nanosi się go na skórę, masując napięte mięśnie. Pachnący zabieg poprawia nastrój i niesamowicie odpręża. Doskonały pomysł na prezent!

 

Pachnące kosmetyki i perfumy na prezent

Perfumy są zawsze mile widziane pod choinką. To luksusowy upominek i warto dobierać go do wieku i upodobań osoby obdarowywanej. Do młodych mężczyzn pasują zapachy świeże i cytrusowe. Do starszych – perfumy aromatyczne i korzenne. Dziewczynom podobają się perfumy gourmand o aromacie słodyczy, natomiast dojrzałym kobietom kompozycje kwiatowe. Oczywiście to tylko uproszczenie, ale warto mieć je na względzie przy wyborze perfum damskich i męskich na prezent.