Włosy

Aloes na włosy – jak stosować i dlaczego

Hebe
Hebe
Czy wiesz, że choć w ostatnim czasie sięgamy w domowej pielęgnacji ciała i włosów po różne naturalne składniki to jednak aloes staje się jednym z najbardziej docenianych i polecanych? Jego popularność wynika nie tylko z tego, że na rynku nie brakuje różnych kosmetyków z aloesem, ale przede wszystkim z ogromu wspaniałych właściwości, jakie posiada ta roślina.
Aloes na włosy – jak stosować i dlaczego

Czy wiesz, że choć w ostatnim czasie sięgamy w domowej pielęgnacji ciała i włosów po różne naturalne składniki to jednak aloes staje się jednym z najbardziej docenianych i polecanych? Jego popularność wynika nie tylko z tego, że na rynku nie brakuje różnych kosmetyków z aloesem, ale przede wszystkim z ogromu wspaniałych właściwości, jakie posiada ta roślina.

Bo aloes uwielbia pielęgnować nie tylko naszą skórę twarzy, ale przede wszystkim włosy, które po zabiegach regeneracyjnych z użyciem tego składnika wyglądają zdecydowanie lepiej.

Do czego może przydać się aloes?

Wielu z nas zna aloes przede wszystkim z jego działania łagodzącego i kojącego. To właśnie kosmetyki z aloesem stosuje się najczęściej w kuracjach na poparzenia skóry słońcem. Delikatnie chłodzenie po zastosowaniu aloesu sprzyja wówczas poczuciu ulgi i zmniejszeniu stanów zapalnych skóry. Sam aloes bardzo dobrze koi także rany i powracający trądzik.

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO

To jednak nie wszystko, bo jego zastosowania to także:

  • Wpływ na powstawanie kolagenu,
  • Silne właściwości nawilżające,
  • Pomaga zniszczyć wolne rodniki,
  • Reguluje działanie gruczołów łojowych,
  • Uszczelnia naczynia krwionośne,
  • Wzmacnia włosy, pobudza cebulki do wzrostu i pomaga w walce z łupieżem.

A zatem, aloesu możesz używać wszechstronnie, a w pielęgnacji włosów przyda się szczególnie tym osobom, które już od dłuższego czasu narzekają na słaby stan swoich włosów. Sprawdź, jak stosować aloes w tej partii ciała.

Kosmetyki z aloesem – znane i coraz częściej lubiane

Aloes to roślina, a dokładniej sukulent, którego liście są wypełnione żelową substancją, składającą się w nawet 99% z wody i ponad 200 aktywnych składników. Wśród najaktywniejszych znajdziemy chociażby: witaminy A, C, E, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy, aminokwasy, minerały, m.in. wapń, sód, potas, żelazo, magnez, cynk, chrom, mangan, miedź, enzymy, czy kwasy tłuszczowe.

Dzięki nim aloes ma wspaniałe właściwości, które w szczególności docenią wszystkie włosomaniaczki.

Do pielęgnacji włosów i ciała stosuje się żel aloesowy pozyskiwany z rośliny, który można kupić w różnych objętościach lub samodzielnie pozyskać taki żel z rośliny.

Pamiętaj

Jeśli decydujemy się na naturalne pozyskanie żelu, bezpośrednio z rośliny to warto pamiętać, że trzyletnia roślina już nie nada się do takiej produkcji. Najlepiej pójść do sklepu ze zdrową żywnością i kupić liście aloesu, które później można obrobić na żel.

Kupując gotowy produkt warto zwrócić uwagę na metodę jego pozyskiwania: żel aloesowy powinien być pozyskiwany poprzez ekstrahowanie liści na zimno. Tylko wówczas zachowuje swoje wszystkie cenne właściwości.

Aloes na włosy – dlaczego warto stosować?

Choć aloes kojarzy nam się przede wszystkim z kosmetykiem w formie toniku lub żelu o działaniu nawilżającym, dedykowanym skórze twarzy i ciała. To coraz więcej kobiet sięga po niego także w kuracjach na włosy. Aloes ma wspaniałe właściwości nawilżające skóry, przez co wspomoże walkę z łupieżem, ale także wzmocni cebulki i będzie stymulował je do wzrostu.

Sam aloes jest humektantem co oznacza, że pomimo swoich właściwości nawilżających, czyli zatrzymywania wody we włosach, nie ma właściwości standardowych silikonów. Jest substancją rozpuszczalną w wodzie, zostaje zatem w całkowity sposób usuwany z włosów.

Po zastosowaniu kuracji z aloesu włosy są zdecydowanie bardziej wygładzone i pełne blasku.

Żel aloesowy dostępny w drogeriach Hebe:

  • nawilża włosy,
  • nawilża skórę głowy,
  • łagodzi swędzenie skóry głowy,
  • likwiduje suchy łupież,
  • przywraca skórze głowy odpowiednie pH,
  • odżywia cebulki,
  • stymuluje wzrost włosów,
  • wygładza włosy,
  • nabłyszcza.
DODANO
DODANO

Aloes a pielęgnacja włosów – jak stosować?

Pielęgnację aloesową na włosy zaleca się stosować przede wszystkim tym paniom, które są właścicielkami włosów wysokoporowatych, zniszczonych, skłonnych do przesuszenia. Aloes bardzo dobrze wpłynie także na włosy słabe i cienkie.

Pamiętaj

Zanim rozpoczniesz swoją kurację aloesem, dobrze będzie wykonać próbę uczuleniową na skórze. Zdarza się, choć bardzo rzadko, że aloes może wywołać reakcje alergiczne na skórze, wzmagać poczucie swędzenia lub podrażnienie. Lepiej mieć pewność, że ten problem Cię nie dotyczy.

Aloes jako humektant może spowodować puszenie się Twoich włosów, ale tylko w naprawdę deszczowy dzień. Zatem, aby faktycznie ocenić jakość takiej pielęgnacji i efekty to lepiej przeprowadzić zabieg w innym dniu.

Metod nakładania aloesu na włosy jest wiele i to Ty musisz zdecydować, która będzie dla Ciebie najlepsza, ale przede wszystkim także najwygodniejsza.

Metody z gotowym żelem aloesu

Najłatwiejszym sposobem jest nałożenie aloesu w postaci gotowego żelu na włosy na 30 minut przed myciem lub pozostawienie go nawet na całą noc i zmycie rano.

Aby jednak zapewnić sobie spektakularne efekty, lepiej będzie zmieszać aloes w proporcjach 1:1 z olejem roślinnym i dopiero taką mieszankę pozostawić na włosach na dowolny czas.

Samodzielnie żel z aloesu można także stosować jako wcierkę do włosów, która będzie nawilżać skalp, wzmacniać włosy i stymulować ich wzrost. Prawdopodobnie wpłynie także bardzo dobrze na zahamowanie nadmiernego wypadania włosów.

Żel aloesowy możemy wreszcie dodać do ulubionej odżywki lub maski i pozostawić go na włosach przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut.

Po każdym z tych zabiegów wystarczy przemyć włosy standardowym szamponem. Sięgaj jednak po produkty o delikatniejszym składzie.

DODANO
DODANO

Metody z naturalnie pozyskanym aloesem

Aloes można pozyskać samodzielnie, z liści rośliny. Spokojnie można je kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub samodzielnie uprawiać na parapecie swojego domu.

Liście aloesu należy pokroić w plastry o grubości około 2-3 cm i wydobyć z nich sam żel. Następnie należy podgrzać olej kokosowy w kąpieli wodnej i dodać do niego aloes. Po wymieszaniu uzyskaną papkę wystarczy przecisnąć przez sitko. Ostudzona mieszanka, jest gotowa do wcierania. Można pocierać nią wyłącznie skalp głowy lub pozostawić na całych włosach. Optymalny czas na kurację taką wcierką to około godziny.

Zastanawiasz się, czy aloes sprawdzi się na Twoich włosach? Sprawdź i przekonaj się, jak wspaniale podziała na ich wzrost i dobrą kondycję!

DODANO