Naturalne

Naturalna pielęgnacja – twarzy zaplanuj codzienną rutynę z naturalnymi kosmetykami

Hebe
Hebe
Pewnie zauważyłaś/-eś, że sklepowa półka z kosmetykami naturalnymi w Hebe stale się powiększa? Lubimy przyjazne skórze i biozgodne z nią składniki. Tym razem skupiamy się na naturalnej pielęgnacji twarzy – poznaj najlepsze hydrolaty, sera, kremy, peelingi i maski ze składnikami pozyskiwanymi z ziół, owoców i minerałów. Jak zaplanować codzienną rutynę z naturalnymi produktami do twarzy?
Naturalna pielęgnacja – twarzy zaplanuj codzienną rutynę z naturalnymi kosmetykami

O krokach pielęgnacyjnych napisano już bardzo wiele. Mimo to każdemu czasem zdarza się pominąć jakiś etap pielęgnacji – która z nas nigdy nie zapomniała o toniku, serum lub kremie na noc? Może się wydawać, że to nic takiego, bo przecież w młodości nie raz zdarzało nam się zasypiać w makijażu. STOP - takich grzechów skóra nam nie wybaczy. Zacznijmy dbać o nią świadomie, czyli tak, jak na to zasługuje, gdyż często to my same przyczyniamy się do pogorszenia jej kondycji i przyspieszonego starzenia.

Czytaj składy kosmetyków

Po pierwsze zapoznaj się ze składami proponowanych kosmetyków. Zobacz, ile rzeczywiście składników jest pochodzenia naturalnego. Im większy procent składników naturalnych, tym większa pewność, że skład został bardzo dobrze dobrany oraz że kosmetyk nie zawiera żadnych sztucznych, chemicznych składników. A jeśli nie jesteś pewna, czy skład zaproponowany przez producenta jest bezpieczny, zwróć uwagę na certyfikaty. To one pomogą Ci w ocenie jakości kosmetyku.

Certyfikat EcoCert Cosmos Natural to gwarancja, że mamy do czynienia z kosmetykiem naturalnym i ekologicznym, w którym minimum 95% składników pochodzi z organicznych biologicznych. Inny certyfikat to Vegan Friendly przyznawany przez największą światową organizację Vegan Society. Jest potwierdzeniem 100% formuły wegańskiej i cruelty free.

Krok 1 i 2 – Podwójne oczyszczanie – demakijaż i mycie

Pierwszym, bardzo ważnym etapem pielęgnacji skóry jest jej dokładne oczyszczenie i demakijaż. Dokładny demakijaż płynem micelarnym uwolni skórę od warstwy makijażu, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum, pozwoli jej oddychać, jednocześnie zapewniając jej delikatną pielęgnację bez przesuszania.

Uwaga!

Warto pamiętać, że płyn micelarny jest bogaty w mikroskopijne micele, które przyciągają zanieczyszczenia jak magnes, skutecznie je rozpuszczając bez konieczności pocierania skóry. Nasączony wacik przyłóż do zamkniętej powieki i przytrzymaj kilka sekund, po czym delikatnie zmyj makijaż.

Jeśli w płynie micelarnym znajdują się dodatkowe składniki aktywne (np. lewan, olej canola) tak jak np. w łagodzącym płynie micelarnym Onlybio to demakijaż można uznać za skuteczny. Drugi etap – czyli oczyszczanie np. z wodą ma dogłębnie oczyścić skórę i przygotować skórę do kolejnych planowanych zabiegów. Tutaj świetnie sprawdzają się żele do mycia twarzy z surfaktyną – roślinnym odpowiednikiem SLS. Czyli świetnie myją bez naruszania warstwy hydrolipidowej. Warto też przypomnieć – oczyszczanie twarzy nie kończy się na twarzy – pamiętaj także o szyi i dekolcie.

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO

Krok 3 - Nie ma pielęgnacji bez tonizacji

DODANO

Kiedy porządnie oczyściliśmy skórę twarzy – czas na tonizację.

Pinch of Glow tonik złuszczająco-rozświetlający OnlyBio z kwasami AHA i wodą pomarańczową, złuszczy martwy naskórek, nawilży i rozświetli skórę. Jak często stosować? Najlepiej 2-3 razy w tygodniu nasącz płatek kosmetyczny tonikiem i przetrzyj twarz. Jeśli jesteś w kuracji złuszczającej (poza sezonem letnim) możesz używać toniku złuszczającego nawet codziennie na noc.

W lato wybieraj toniki w spray’u np. Hydra Moctail – świetnie odświeża w gorące dni i mieści się w torebce.

Krok 4 – Pielęgnacja specjalna, serum

Czwartym etapem, który chcemy abyś wprowadziła do swojej wieczornej pielęgnacji jest stosowanie serum do twarzy. Jest to pielęgnacja uzupełniająca, komplementarna, która sprawi, że codzienny rytuał będzie pełniejszy, a pielęgnacja bardziej skuteczna. Serum to specyfik znacznie bardziej skoncentrowany niż krem. I warto go stosować na noc, gdy skóra się regeneruje. Naprawcze serum nocne stymuluje, przyspiesza naturalne procesy naprawcze jakie zachodzą w skórze podczas snu, redukuje objawy stresu oksydacyjnego i hamuje pojawianie się oznak starzenia.

Krok 5 – Dopasuj krem do potrzeb Twojej skóry

Piąty etap to krem do twarzy. Niewielką ilość kremu, np. odbudowującego z bakuchiolem i awokado z seri ANTI AGE ELIXIR OnlyBio, nanieś codziennie wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy szyi i dekoltu, a następnie wmasuj do wchłonięcia.

Ciekawym składnikiem, na który warto tutaj zwrócić jest bakuchiol, zwany botanicznym retinolem. Wykazuje podobne właściwości, co tradycyjny retinol, nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowany przez wrażliwą skórę. Dzięki czemu krem spłyca zmarszczki oraz kompleksowo chroni przed procesami przyspieszonego starzenia, wywołanymi przez czynniki zewnętrzne. Unikalna formuła intensywnie wspiera nocny proces regeneracji skóry oraz sprzyja jej głębokiej odnowie.

Krok 6 – peeling stosowany raz w tygodniu

W zależności od typu skóry użyj enzymatycznego (skóra problematyczna, naczyniowa) lub drobnoziarnisty (skóra pozbawiona blasku, normalna, z przebarwieniami). Ostatnim hitem jest enzymatyczny peeling z Papainą – naturalnym składnikiem złuszczającym oraz z wodą pomarańczową.

Pielęgnacja twarzy nie jest trudna!

Zawsze pamiętaj o poprawnej kolejności. Oczyszczanie, tonik, następnie serum a na koniec krem do twarzy. W naszym domowym SPA czas mamy nieograniczony, więc regularnie stosując te trzy etapy wieczornej pielęgnacji na pewno zobaczysz efekt. Stosuj każdą kurację minimum 21 dni – tyle trwa cykl odnowy biologicznej skóry.

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO

Ten wpis powstał we współpracy z marką OnlyBio.

Naturalna pielęgnacja uzupełniająca – maski i peelingi

Raz-dwa razy w tygodniu zastosuj naturalny peeling do twarzy, który pomoże pozbyć się martwych komórek naskórka, pobudzi skórę do regeneracji i przygotuje ją do przyjęcia składników aktywnych z kremów. W roli naturalnych substancji eksfoliujących sprawdzają się kwasy i enzymy owocowe (np. z papai, ananasa, jabłka), które delikatnie rozpuszczają martwy naskórek i oczyszczają pory. Alternatywą są peelingi korundowe, ze skały wulkanicznej lub drobno zmielonych pestek owoców.

Z podobną częstotliwością nakładaj na twarz maseczki pielęgnujące, pełne naturalnych składników.

  • Cera która wymaga regeneracji będzie wdzięczna za maseczkę z wąkrotką azjatycką, nagietkiem, olejem marula, masłem shea, woskiem pszczelim lub skwalanem.
  • Cera odwodniona potrzebuje składników nawilżających, np. aloesu, ogórka, mocznika.
  • Cerę dojrzałą wesprą naturalne maseczki z kolagenem, elastyną, bakuchiolem.
  • Cerę trądzikową uspokoją np. algi, biała glinka, węgiel.

Naturalne składniki – jeśli są dobrze dobrane do potrzeb – potrafią zdziałać wiele dobrego dla kondycji skóry. Czy kosmetyki muszą mieć certyfikaty, by spełnić wymogi naturalności? Kliknij, by dowiedzieć się więcej o ekokosmetykach. Zaglądaj na blog Hebe regularnie i bądź na bieżąco z informacjami ze świata kosmetyków naturalnych!