Twarz

170 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dermokosmetyki to preparaty przeznaczone do pielęgnacji skóry, które posiadają składniki aktywne o działaniu leczniczym, wspomagającym radzenie sobie z chorobami skóry. Dedykowane są więc najczęściej w przypadku cery bardzo przesuszonej, ze skłonnością do reakcji alergicznych, z trądzikiem, a także z przebarwieniami. Są to także dermokosmetyki do twarzy dla mężczyzn dopasowane pod względem składów oraz stosowania do potrzeb panów, które są różne w zależności od wieku i aktualnej kondycji cery.

Męskie dermokosmetyki do twarzy dopasowane do potrzeb

Tak jak wiele jest kategorii zwykłych kosmetyków, tak i rynek obfituje w różnorodne dermokosmetyki do twarzy dla mężczyzn. Takie preparaty zostały dokładnie przebadane, a ich właściwości są potwierdzone najczęściej przez certyfikaty dermatologiczne. Zawsze jednak trzeba dopasowywać je w sposób indywidualny do potrzeb swojej skóry, co na szczęście nie jest trudne. Szeroką grupą są żele do oczyszczania twarzy dla mężczyzn właśnie w postaci dermokosmetyków, które zazwyczaj są pozbawione konserwantów, substancji zapachowych i innych drażniących składników. Sprawdzą się więc przy cerze wrażliwej i atopowej. Kolejna grupa to kremy. Ich gama jest niemniej szeroka, a zazwyczaj są to preparaty dla skóry suchej, trądzikowej lub zmienionej chorobowo. Ponownie producenci dobierają więc składniki tak, aby zminimalizować ryzyko ewentualnej reakcji alergicznej u użytkującego. Dermokosmetyki do twarzy dla mężczyzn to dodatkowo kosmetyki do pielęgnacji brody, najczęściej balsamy oraz żele o przyjemnych konsystencjach, które poprawiają kondycję zarostu.

Stosowanie męskich dermokosmetyków do potrzeb w praktyce

Takie produkty aplikuje się zazwyczaj podobnie, jak zwykłe kosmetyki, choć trzeba zwrócić większą uwagę na zalecenia producenta. Przykładowo niektóre dermokosmetyki o działaniu leczniczym stosuje się tylko przez określony czas, aby skóra nie przyzwyczaiła się do składników w nich zawartych. Ogólnie rzecz biorąc  męskie dermokosmetyki do twarzy są bezpieczne. Jeśli jednak dostrzega się jakiekolwiek niepokojące sygnały związane z użytkowaniem, to należy zaprzestać ich aplikacji. Dotyczy to zwłaszcza cery wrażliwej, skłonnej do reakcji alergicznych.