null

Popularne kategorie

Wszystkie Kategorie

Zainspiruj się

Bądź eko! Przewodnik po kosmetykach ekologicznych dla początkujących

Bądź eko! Przewodnik po kosmetykach ekologicznych dla początkujących

Rozsądne wykorzystywanie dóbr to zadanie, jakie nas czeka w najbliższych latach, by zatrzymać ocieplenie klimatu i poprawić przyszłość planety. Jak możemy udoskonalić kwestię wyboru kosmetyków?
Co oznacza, ze produkt jest naturalny? Znaczenie certyfikatów

Co oznacza, ze produkt jest naturalny? Znaczenie certyfikatów

Lubisz roślinną pielęgnacje i naturalne kosmetyki do makijażu? Podpowiadamy, jak odróżnić kosmetyki naturalne od inspirowanych naturą.

Kosmetyki naturalne

5 produktów
  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Hebe collection
Kategorie
Filtruj (1)
Sortuj
Czytaj więcej

Kosmetyki naturalne – piękno płynące z natury

Mają przyjazne składy prosto z natury i coraz więcej wielbicieli – kosmetyki naturalne to szybko rosnąca grupa produktów do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Coraz więcej jest też naturalnych kosmetyków do makijażu. Nie mają prawnej definicji, dlatego nie zawsze łatwo odróżnić wyrób naturalny od inspirowanego naturą. Jak zorientować się w dużym wyborze i zdecydować się na produkt zawierający wysoki procent składników pochodzenia roślinnego lub mineralnego?

Jak wybierać naturalne kosmetyki? Czytaj etykiety i patrz na certyfikaty

Pierwszym wskaźnikiem kosmetyków naturalnych są certyfikaty. Jest ich całkiem sporo: Ecocert, NaTrue, BDIH, Ecolabel, COSMOS. Część z nich oznacza produkty ekologiczne, część organiczne – większość jest gwarantem tzw. zielonego podejścia do produkcji i poszanowania środowiska. Jednak nie wszystkie manufaktury wytwarzające kosmetyki spełniające te normy certyfikują swoje produkty. Wynika to z bardzo prozaicznego powodu – nie wszystkie na to stać, ponieważ uzyskanie certyfikatu jest bardzo kosztowne. Dlatego rekomendujemy czytanie etykiet. To wbrew pozorom nieskomplikowana sprawa. Wystarczy zaznajomić się z kilkoma pojęciami, aby łatwiej wybierać naprawdę naturalne kosmetyki. Niektóre marki nam to ułatwiają, podając na opakowaniu, że np. ich naturalne balsamy zawierają aż 98% składników organicznych.

Moc roślin, zero niepotrzebnej chemii

INCI to skład kosmetyku umieszczanym obowiązkowo na opakowaniu. Składniki nie są umieszczane losowo – na pierwszych pozycjach znajdują się substancje w największym stężeniu. Kosmetyki naturalne są pełne drogocennych olejów, maseł i ekstraktów roślinnych. Do ich produkcji stosuje się też naturalne hydrolaty i olejki eteryczne. Nie są pozbawione konserwantów, aby można je było dłużej stosować, ale są to substancje bezpieczne i dopuszczane przez jednostki certyfikujące. W naturalnych szamponach czy żelach pod prysznic na próżno szukać natomiast parabenów, pochodnych ropy naftowej, silikonów, szkodliwych PEG-ów czy syntetycznych barwników. W Hebe kochamy naturalne kremy, balsamy, pomadki, a nawet naturalne świece zapachowe. Zobacz, co ciekawego mamy w ofercie i korzystaj z darów natury!