Meridol Med.

płukanka do jamy ustnej, 300 ml

23 99
DODANO
od 59 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Meridol Med.

meridol® Chlorheksydyna 0,2% to płyn do płukania ust zawierający glukonian chlorheksydyny. Składnik ten ma udowodnione działanie antybakteryjne i wspomaga usunięcie przyczyn zapalenia dziąseł oraz zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej. Płyn do płukania jamy ustnej meridol® 0,2% CHX wspomaga zdrowie dziąseł, zwalczając bakterie wywołujące zapalenie dziąseł. - Zawiera skladniki o działaniu antybakteryjnym. - Udowodniono, że pomaga redukować ilość bakterii w jamie ustnej. - Pomaga w zapobieganiu i leczeniu zapalenia dziąseł.* - Pomaga łagodzić zapalenie bakteryjne. - Utrudnia tworzenie się płytki nazębnej. - Bezalkoholowy. - Łagodny smak. - Odpowiedni dla dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. * Lorenz K, et al.: Clinical controlled investigation of an alcohol-free 0.2% chlorhexidine mouthrinse J Clin Periodontol 33 (2006) 561–567.
ID: 389850
Cena jednostkowa: 8,00 zł /100ml

Składniki

AQUA, PROPYLENE GLYCOL, SORBITOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, CITRIC ACID

Informacje dodatkowe

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Płyn do płukania jamy ustnej meridol ® Chlorheksydyna 0,2% jest zalecany dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia:_Do krótkotrwałego stosowania w przypadku podrażnienia dziąseł i aby pomóc zapobiegać ich krwawieniu._Przed i po zabiegach stomatologicznych, w celu pomocy w ochronie dziąseł._Zaleca się stosowanie płynu do płukania jamy ustnej w połączeniu z pastą i szczoteczką do zębów meridol.
Sposób użycia: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: płukać 10ml nierozcieńczonego produktu dwa razy dziennie przez 2 tygodnie, chyba że dentysta/higienistka zalecili inaczej. Nie połykać. Możliwe jest powtórzenie cyklu: 2 tygodnie płukania co 6 miesięcy.
Zawiera fluor: Tak
Nazwa wymagana przez prawo: meridol® Chlorheksydyna 0,2% płyn do płukania jamy ustnej na problemy z dziąsłami 300ml