Pani Walewska

19 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Kultowe polskie perfumy i kosmetyki Pani Walewska

Elegancki flakonik w kobaltowym odcieniu i charakterystyczna szyprowa woń - kto nie zna kultowych perfum Pani Walewska? Zapach towarzyszy kolejnym pokoleniom kobiet już od ponad 50 lat. Jego historia łączy się z dziejami polskiej branży kosmetycznej. Poznaj bliżej Panią Walewską!

Co łączy Napoleona Bonapartego i Panią Walewską

Początek pięknej historii perfum Pani Walewskiej sięga 1971 roku. Wtedy powstał pierwszy flakonik w intensywnie kobaltowym kolorze, wypełniony szyprową wodą perfumowaną. Buteleczka jest inspirowana kształtem kapelusza Bonapartego. Skąd tak daleko idąca inspiracja? Maria Walewska jest historyczną postacią, której urodą miał zauroczyć się sam Napoleon. O ich romansie krążyły legendy jeszcze długo po śmierci rzekomych kochanków. W latach 40. XX wieku powstał nawet film w Hollywood „Pani Walewska” z udziałem Grety Garbo.

Klasyka i ponadczasowość

Właściciel fabryki kosmetyków Miraculum z Krakowa, dr Leon Luster, zaintrygowany pięknem polskiej szlachcianki, postanowili nazwać jej imieniem nowo skomponowany zapach. Połączenie zielonego galbanum, intensywnego hiacynta, zmysłowego piżma i eleganckiego drzewa sandałowego okazało się strzałem w dziesiątkę. Kobiety pokochały perfumy Pani Walewska Classic, które stały się nieodłącznym elementem kobiecych toaletek - jak Polska długa i szeroka.

Pani Walewska Classic i jej nowe kompanki

Rodzina Pani Walewskiej szybko się powiększyła o produkty kosmetyczne o działaniu przeciwzmarszczkowym, szczególnie kremy do pielęgnacji twarzy i kremy pod oczy. Powstała też linia bestsellerowych kosmetyków kolorowych - szminek, różów, tuszów do rzęs, pudrów. Do Pani Walewskiej Classic dołączyła cała gama flankerów komponowanych we współpracy z francuskimi kreatorami zapachów. Pojawiły się linie Gold, Noir, White, Ruby i Sweet Romance dedykowane nowoczesnym kobietom. W roku 2019 marka przeszła rebranding i przedstawiła odświeżoną szatę graficzną produktów. Zobacz wyjątkowe perfumy Pani Walewska w sklepie Hebe w zawsze rozsądnych cenach.