Mydła

36 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Potrzeby skóry kobiet i mężczyzn są różne. Różne są też oczekiwania pod względem mydeł, których zapachy w przypadku panów są zazwyczaj mocniejsze. Stąd też kategoria męskie mydła, którą tworzą produkty o zróżnicowanych cechach. Czym jednak ogółem charakteryzuje się ta grupa produktów? Mydła to przede wszystkim środki myjące, choć powinny one także pielęgnować cerę. Standardowe mydła w kostce produkowane są w procesie zmydlania trójglicerydów przy użyciu wodorotlenków, zazwyczaj sodu i potasu. Pierwotne produkty są więc dopiero potem wzbogacane tak, aby cera po użyciu była nie tylko wymyta, ale też wypielęgnowana.

Charakterystyka mydeł dla mężczyzn

Mydła dla mężczyzn to przede wszystkim kosmetyki bardzo uniwersalne. Wielu panów stosuje je bowiem zarówno do twarzy, jak i ciała. Stąd też ich skład musi być bardzo uniwersalny, aby nie podrażniały skóry i jej nie wysuszały. Dobrze więc, aby w ich składach znajdowały się olejki (np. jojoba), masło kakaowe, a także gliceryna. Natomiast dla skuteczniejszego mycia wiele takich produktów ma też naturalną glinkę zieloną lub węgiel aktywny. Tym samym mydło do ciała dla mężczyzn może być okazjonalnie stosowane do twarzy,chyba że inaczej zaleca producent takiego kosmetyku.

Mydła dla mężczyzn w kostce czy w płynie?

Różna jest też postać takich produktów. Obecnie większą popularnością cieszą się męskie mydła do ciała w płynie, które są wygodne do aplikacji i pozwalają na zachowanie higieny. Trzeba bowiem pamiętać, aby mydła dla mężczyzn w kostcepo kąpieli umieszczać w suchym miejscu i najlepiej na przeciekającej podkładce. W przeciwnym razie w wilgotnych miejscach będą tworzyć się bakterie, które zwłaszcza przeniesione na twarz, mogą doprowadzać do problemów skórnych. Takiego problemu nie ma w przypadku produktów w płynie, które łatwiej zabrać także w podróż. Stanowią one dodatkowo alternatywę dla takich kosmetyków jak płyny pod prysznic dla mężczyzn. Warto jednak zwrócić uwagę na preferencje cery, niektóre mydła mogą bowiem działać wysuszająco. Wówczas warto sięgnąć po męskie balsamy do ciała ze składnikami nawilżającymi.