Pielęgnacja dłoni

20 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dłonie mężczyzn także wymagają troski oraz odpowiednich preparatów, zwłaszcza w okresie zimowym. Służą do tego celu męskie kosmetyki do dłoni, bogate w składniki odżywcze i pielęgnujące, ale i o odpowiednich zapachach, dopasowanych do potrzeb panów lub wręcz bezzapachowych. Wiele z nich to dodatkowo preparaty multifunkcyjne, czyli nie tylko do dłoni. Sprawia to, że są bardzo uniwersalne w zastosowaniu i warto mieć je w swojej kosmetyczce.

Składy kosmetyków do dłoni dla mężczyzn

Męskie kremy do rąk to zazwyczaj nawilżające składniki. Najpopularniejsze spośród nich to gliceryna, mocznik oraz kwas hialuronowy, pozwalające nawilżyć najbardziej wysuszone miejsca. Ważnym zakresem działania jest dodatkowo regeneracja. Wspierają ją takie substancje jak witamina E oraz alantoina, dlatego takie kremy warto stosować po intensywnym treningu oraz narażeniu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dobór zależy więc od indywidualnych potrzeb mężczyzny oraz tego, w jakiej kondycji są jego dłonie.

Jak wybierać męskie kosmetyki do dłoni?

Decydując się na takie produkty warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Istotne dla panów jest zwłaszcza to, aby kosmetyk szybko się wchłaniał i nie pozostawiał tłustej powłoki, która może utrudniać pracę. Istotny jest także zapach. Najczęściej kosmetyki do pielęgnacji dłoni dla mężczyzn albo nie mają zapachu, albo posiadają nuty dopasowane stricte do potrzeb panów. Nie są więc ani słodkie, ani owocowe, a zazwyczaj neutralne lub mają delikatny zapach męskich perfum. Warto także sprawdzić, jak dokładnie działa produkty. Czy producent deklaruje, że jest on nawilżający? A może przeznaczony głównie do regeneracji lub odżywienia? Wszystko to wpłynie na sposób działania takiego preparatu, a nierzadko także na aplikację.

Stosowanie męskich kosmetyków do dłoni krok po kroku

Jeśli chodzi o częstotliwość stosowania, to najlepiej robić to w sposób dopasowany do swoich potrzeb. Jeśli więc skóra dłoni wydaje się sucha, to warto od razu zaaplikować taki kosmetyk, który pozwoli ją odżywić. Jeśli skóra rąk jest szczególnie przesuszona, to najlepiej zakupić także męski peeling do ciała. Dzięki niemu zostanie usunięty martwy naskórek, a składniki aktywne w kremie do rąk będą się lepiej wchłaniać.