Pielęgnacja stóp

6 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Skóra stóp jest narażona na rogowacenie i przesuszenie, niezależnie od pory roku. Aby tego uniknąć, także panowie powinni sięgać po męskie kosmetyki do stóp, bogate w składniki odżywcze. Warto aplikować je zwłaszcza po złuszczaniu, wówczas substancje aktywne będą wchłaniać się jeszcze skuteczniej. Co istotne, takie preparaty mogą mieć różne działanie, jednak zazwyczaj jest to silna regeneracja i nawilżenie. Na rynku są dostępne też preparaty działające antybakteryjnie, w celu niwelowania nieprzyjemnych zapachów.

Składy kosmetyków do stóp dla mężczyzn

Bazą męskich kosmetyków do stóp zazwyczaj są substancje o działaniu nawilżającym. To m.in. takie składniki jak mocznik, który działa niczym mocny nawilżacz. Przede wszystkim przyciąga wodę z otoczenia do skóry, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody w skórze. Nawilżające działanie ma dodatkowo gliceryna. Ma tę zaletę, że pozostawia skórę gładką, a także utrzymuje wilgoć przez dłuższy czas. Co jeszcze można znaleźć w takich preparatach? To także witamina E. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, co oznacza, że chroni skórę przed szkodliwymi wolnymi rodnikami, które mogą powodować uszkodzenia komórek. Dodatkowo poprawia naturalną barierę ochronną cery, chroniąc przed utratą wilgoci. Sprawia to, że skóra stóp jest gładsza i lepiej odżywiona.

Nakładanie męskich kosmetyków do stóp od A do Z

Aby zapewnić optymalne działanie takich preparatów, skóra stóp musi być dobrze oczyszczona oraz sucha. Najlepiej też wcześniej zastosować męski peeling do ciała, który pomoże złuszczyć martwy naskórek oraz sprawi, że składniki będą się znacznie lepiej wchłaniać. Kolejny krok to już po prostu aplikacja męskiego kosmetyku do stóp, najlepiej z wykonaniem masażu. Taki masaż sprawi też, że preparat szybciej się wchłonie, bez pozostawiania tłustego filmu. Warto dodatkowo pamiętać, że kosmetyki do stóp dla mężczyzn doskonale sprawdzają się na noc. Wtedy warto zaaplikować większą ilość preparatu i następnie założyć skarpety. Dzięki zwiększonej temperaturze, składniki aktywne wchłoną się głębiej, a skóra będzie znakomicie odżywiona.