Kosmetyki naturalne do pielęgnacji rąk

57 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Dłonie są w sposób szczególny narażone na podrażnienia. Negatywnie działa na nie zwłaszcza niska temperatura w okresie zimowym, stosowanie silnych detergentów podczas sprzątania, a nawet nadużywanie środków antybakteryjnych (z których oczywiście w wielu przypadkach nie warto rezygnować). Wszystko to sprawia, że mogą być szorstkie i przesuszone, a przez to po prostu nieprzyjemne w dotyku. Aby temu przeciwdziałać, warto sięgnąć po naturalne kosmetyki do rąk, pełne odżywczych i nawilżających składników pochodzenia roślinnego, a także mineralnego. Nieodpowiednio dobrane preparaty do pielęgnacji mogą bowiem być równie szkodliwe dla dłoni, co czynniki takie jak wspomniane wcześniej zimno.

Składy naturalnych kremów do rąk

Skóra dłoni wymaga przede wszystkim odpowiedniego nawilżenia. Dlatego też dobre, naturalne kremy do pielęgnacji rąk powinny zawierać w składzie humektanty takie jak gliceryna, mocznik oraz aloes. Nawilżenie powinno być wsparte również odżywieniem, w czym pomagają emolienty. Te ostatnie to przede wszystkim olej z awokado, olej konopny, a także masło shea. Doskonale sprawdza się również połączenie wielu różnych emolientów i humektantów sprawiające, że preparat jest jeszcze bardziej efektywny. Wciąż nie są to jednak wszystkie składniki, które można znaleźć w naturalnych kosmetykach do rąk. Doskonale na skórę dłoni działa też witamina E chroniąca cerę przed różnego rodzaju uszkodzeniami, a także ułatwiająca gojenie ran.

Nie tylko naturalne kremy do rąk, czyli pielęgnacja na co dzień

Oczywiście naturalne i nawilżające kremy do rąk powinny stanowić podstawę dbania o skórę w tym miejscu. Warto korzystać jednak z kilku dodatkowych tricków, które pozwolą zatroszczyć się o dłonie. Raz w tygodniu (najlepiej na noc) warto zaaplikować grubszą warstwę takiego kremu oraz nałożyć bawełniane rękawice. Dzięki nim produkt będzie lepiej się wchłaniał i tym samym skuteczniej działał. Sporadycznie warto także stosować naturalne peelingi do ciała i ścierać z dłoni martwy naskórek. Ważne jednak, aby był to preparat delikatny i drobnoziarnisty po to, aby dodatkowo nie podrażnić cery i nie osłabiać jej bariery ochronnej.