Trymery

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach takich jak śledzeniu trendów rynkowych przez Hebe. Dowiedz się więcej

 • Trafność wyszukiwania
 • Najpopularniejsze
 • Cena rosnąco
 • Cena malejąco
 • Nazwa produktu od A do Z
 • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 117
Filtry i sortowanie
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO
 • DODANO

Maszynki do włosów to jedne z najważniejszych gadżetów dla każdego mężczyzny. Dzięki nim można regulować zarost oraz długość włosów na głowie, bez konieczności odwiedzania fryzjera lub barbera. Na rynku jest jednak wiele rodzajów takich produktów co sprawia, że czasem wybór jest nieco trudniejszy. Oto najpopularniejsze warianty:

 • maszynka do strzyżenia - jest to klasyczny rodzaj urządzenia, często używany w salonach fryzjerskich i dedykowany do użytku domowego. Zazwyczaj ma regulowane ostrza, które pozwalają na ustawienie odpowiedniej długości cięcia,
 • maszynka do strzyżenia z regulowaną długością cięcia - pozwala na regulowanie długości cięcia za pomocą specjalnego pokrętła lub przycisku. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które umożliwia dostosowanie sposobu strzyżenia do własnych preferencji,
 • maszynka trymer - zazwyczaj mniejsze urządzenie, przeznaczone do precyzyjnego strzyżenia i stylizacji włosów, zarostu czy brwi.

 

Najlepsze maszynki do golenia włosów to jednak te, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Wybór maszynki do strzyżenia krok po kroku

Jak wspomnieliśmy, kluczem jest określenie indywidualnych preferencji i to nie tylko pod względem ceny takiego urządzenia. Istotne znaczenie ma dodatkowo rodzaj włosów. Przy pasmach grubych i kręconych, potrzebne będą mocniejsze ostrza, warto zainwestować więc w urządzenia wyższej jakości. Ważna jest też częstotliwość użytkowania. Gdy włosy rosną szybko, a maszynka do włosów będzie używana często, to ponownie jakość będzie miała kluczowe znaczenie. Dostępne na rynku urządzenia posiadają także wiele dodatkowych funkcji, takich jak regulacja prędkości i wodoodporność. Maszynki do włosów dla mężczyzn dostępne są też w zestawach, np. z nożyczkami oraz peleryną. Pozwala to na jeszcze wygodniejszą pielęgnację na co dzień.

Profesjonalne maszynki do strzyżenia włosów do użytku domowego

Na rynku dostępne są także profesjonalne maszynki do strzyżenia w wyżej cenie, ale i z wieloma dodatkowymi funkcjami. Nie są one dedykowane jednak tylko do salonów fryzjerskich i barberów. Ceny takich urządzeń rozpoczynają się bowiem już od kilkuset złotych i to zazwyczaj takie wybierane są do użytku domowego. Warto w nie zainwestować, aby cieszyć się urządzeniem solidnym i gwarantującym wysoką jakość cięcia.

·       męskie żele do włosów - nadające włosom mocnego utrwalenia, przy jednoczesnej łatwości użycia,

·       pasty - poza utrwalaniem, zazwyczaj mają właściwości silniej modelujące. Dobrze sprawdzają się także na włosach krótkich,

·       pomady - pomada do włosów dla mężczyzn to produkt pomiędzy kremem a pastą. Często bazuje na wosku pszczelim oraz olejkach. Pozostawia pasma elastyczne,

·       lakiery - to produkty łatwe w aplikacji, utrwalające już ułożoną fryzurę,

·       gumy - gęste kosmetyki, które nie pozostawiają tłustego filmu.

Niezależnie od rodzaju produktu, produkty do stylizacji dla mężczyzn zazwyczaj wymagają nieco wprawy, jeśli chodzi o ich aplikację. Trzeba bowiem uważać z ilością nałożonego kosmetyku, aby nie stworzyć nazbyt sztucznego efektu.

Wybór żelu, pomady lub innego produktu do stylizacji męskich włosów

Kluczowy jest typ pasm. Produkty ciężkie pod względem konsystencji zazwyczaj nie sprawdzają się na włosach bardzo cienkich. Istotny jest też pożądany efekt stylizacji. Chcąc uzyskać naturalny wygląd fryzury, warto wybrać produkt o lekkim stopniu utrwalenia, taki jak pasta do włosów. Chcąc natomiast uzyskać mocniejsze utrwalenie, najlepiej sięgnąć po kosmetyk działający silniej, taki jak guma lub też nanieść większą ilość żelu do włosów dla mężczyzn. Panowie mają też swoje własne, indywidualne preferencje, zarówno jeśli chodzi o konsystencję takich produktów, jak i zapach. Istotne znaczenie ma więc ich samodzielne testowanie.

Używanie produktów do stylizacji dla mężczyzn krok po kroku

Na rynku jest dziesiątki produktów, stąd też trudno o zasady, które sprawdzą się w przypadku każdego z nich. Poza optymalną ilością kosmetyku (często jej dobranie wymaga nieco praktyki), produkt powinien być nanoszony na umyte i świeże pasma, aby fryzura prezentowała się w estetyczny sposób. Stosując wcześniej odżywki do włosów męskie trzeba zadbać także o to, aby dobrze je zmywać. W przeciwnym razie preparaty do stylizacji mogą być trudniejsze do aplikowania oraz będą inaczej się zachowywać.

Cechy farb do włosów dla mężczyzn

W przypadku produktów dedykowanych dla panów producenci stawiają przede wszystkim na łatwość użycia. Nie jest to jednak jedyna istotna cecha. Takie produkty nie powinny także brudzić skóry, muszą mieć wysoką jakość i działać w krótkim czasie, a także utrzymywać się przez dłuższy czas. Mężczyźni zwracają uwagę także na to, aby dawały naturalny, nierzadko trudny do zauważenia efekt. Właśnie takie są wysokiej jakości męskie farby do włosów, które są tańszym rozwiązaniem, aniżeli wizyta u fryzjera czy barbera.

Jak używać koloryzatorów do włosów dla mężczyzn?

Produkty dostępne na rynku oczywiście różnią się od siebie. Dlatego też, aby osiągnąć pożądany efekt, preparat zawsze należy nanosić zgodnie z zaleceniami producenta. Istotne znaczenie ma przede wszystkim odpowiednie przygotowanie produktu, a także czas pozostawienia na włosach lub brodzie. Każda farba do włosów dla mężczyzn musi pozostawać na nich odpowiednio długo, ale jednocześnie na tyle krótko, aby uzyskać naturalny rezultat. Ten ostatni jest istotny dla większości panów, którzy decydują się na przeprowadzenie koloryzacji.

Wybór męskiej farby do włosów- o czym pamiętać?

Kluczowe jest przede wszystkim to, aby wybierać spośród produktów dopasowanych do potrzeb mężczyzn. Dotyczy to zarówno farb, jak i koloryzatorów oraz odsiwiaczy. Jak wspomnieliśmy wcześniej, są one bardzo łatwe do stosowania, a także pozwalają uzyskać naturalny efekt. Producenci często oferują także zestawy, które zawierają nie tylko farby do włosów dla mężczyzn (np. do brody), ale także pozostałe akcesoria, takie jak szampony do włosów męskich oraz szczotki. Wystarczy więc jeden zestaw, aby wykonać pełną koloryzację. Wszystko to szybko, sprawnie i skutecznie!

Dobór składów męskich odżywek do włosów 

Aby produkt był skuteczny, musi mieć w swoim składzie odpowiednio dobrane składniki aktywne. W takich produktach powinny znajdować się przede wszystkim minerały, witaminy, ekstrakty roślinne, a także proteiny wzmacniające pasma i keratyna odbudowująca strukturę. Na rynku jest także wiele odżywek do włosów męskich z kofeiną. To preparaty dedykowane przede wszystkim dla panów zmagających się z problemem wypadania włosów. Na szczęście nie trzeba znać nazw konkretnych składników, aby wybrać dla siebie odpowiednią odżywkę. Wystarczy kierować się zaleceniami producenta, który wskaże, czy jest to produkt do pasm wypadających, z łupieżem, łamliwych lub wymagających nawilżenia. 

Odżywka do włosów męska krok po kroku 

Przy zakupie trzeba też zwrócić baczniejszą uwagę na dodatkowe czynniki (podobnie wygląda to w przypadku wyboru męskich szamponów do włosów). Warto określić więc bardziej precyzyjnie inne problemy, które mogą wskazywać na kondycję włosów. Przykładowo pasma cienkie charakteryzują się m.in. trudniejszą stylizacją, a także lekkością. Innej pielęgnacji będą wymagać też włosy falowane lub kręcone. Panowie z takowymi pasmami będą potrzebować odżywki do włosów dla mężczyzn bogatej pod względem składu, która utrzyma skręt i sprawi, że będzie on lekki i puszysty, ale i łatwy do okiełznania. 

Używanie odżywek i masek w praktyce 

W przypadku odżywki do włosów oraz maski dla mężczyzn, po umyciu pasm produkt należy nałożyć przynajmniej na kilka minut. Wszystko po to, aby składniki aktywne w nich zawarte miały szansę się wchłonąć i realnie wpłynąć na stan pasm. Trzeba zadbać także o dokładne zmycie takiego produktu, aby nie pozostawił na włosach tłustej powłoki.