null

Kosmetyki ze śluzem ślimaka

Śluz ślimaka jest aktywnym składnikiem od niedawna stosowanym w kosmetyce, choć jego właściwości gojenia skóry były znane już w starożytności. Obecnie kosmetyki ze śluzem ślimaka stosowane są głównie w leczeniu trądziku, kuracjach przeciwzmarszczkowych i przy redukcji blizn.

Jak wybrać dobry krem ze śluzem ślimaka? Najważniejsze by pozyskiwanie śluzu odbywało się w sposób bezpieczny dla zwierząt. Powinno być przeprowadzane w warunkach laboratoryjnych, a ślimaki w hodowlach powinny mieć zapewnione godziwe warunki życia. Niektóre marki, np. Orientana, informują o bezinwazyjnym sposobie pozyskiwania Snail Secretion Filtrate – warto to sprawdzić przed zakupem.

Śluz ślimaka – właściwości

Składnik ten zawiera całą gamę dobroczynnych substancji: kolagen, elastynę, alantoinę, kwas glikolowy, witaminy A, C i E.

  • Śluz ślimaka uważany jest za naturalny antybiotyk, który zwalcza bakterie i pomaga w leczeniu trądziku. Dodatkowo reguluje wydzielanie sebum.
  • Krem przeciwzmarszczkowy z ekstraktem ze śluzu ślimaka stymuluje produkcję kolagenu i pomaga utrzymać kwas hialuronowy w skórze na odpowiednim poziomie. Spłyca zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Składnik jest też często wykorzystywany w kremach pod oczy o działaniu anti-aging, które niwelują obrzęki i opuchliznę pod oczami.
  • Serum ze śluzem ślimaka może być stosowane do cery wrażliwej, ponieważ nawilża i nie ma właściwości alergizujących. Przypisuje mu się też zdolności zmniejszania stanów zapalnych.
  • Produkty z tym składnikiem możesz stosować również do cery naczynkowej – kremy ze śluzem ślimaka redukują zaczerwienienia i wzmacniają ścianki naczyń włosowatych. Tym samym zapobiega pękaniu naczynek i powstawaniu „pajączków”.

Kremy ze śluzem ślimaka – mamy ogromny wybór!

W Hebe znajdziesz całą gamę produktów ze śluzem ślimaka. Mamy spory wybór kosmetyków koreańskich (np. CLIV, Holika Holika, Puredern, Skin79, Bergamo) i japońskich (np. Mitomo) z formułami wzbogaconymi tym składnikiem. Również polscy producenci chętnie wykorzystują śluz ślimaka w kremach – Orientana, Bielenda, Eveline, FaceMania to przykłady krajowych marek. Znajdź swój ulubiony kosmetyk z tym drogocennym składnikiem!

Śluz ślimaka

80 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej