Naturalne tusze do rzęs

8 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Podstawą kosmetyczki prawie każdej kobiety jest tusz do rzęs. Coraz więcej osób sięga jednak po tusze do rzęs z naturalnym składem. Wciąż dają one bowiem pożądany efekt pogrubienia i wydłużenia, ale przy tym mają działanie pielęgnujące oraz są wytwarzane z naturalnych i bezpiecznych substancji. Wiele z nich wręcz odżywia też włoski, które mogą być osłabione i przerzedzone z powodu stosowania obciążających mascar. Jak się dodatkowo okazuje, zazwyczaj naturalny tusz do rzęs to również łatwiejsze zmywanie. Wszystko dzięki temu, że bazą takich kosmetyków są najczęściej oleje, które można bardzo łatwo usunąć podczas demakijażu i to bez konieczności stosowania mocno działających preparatów.

Składy naturalnych tuszów do rzęs

Skład naturalnego tuszu do rzęs? Oczywiście to zależy, choć bazą zawsze są substancje pochodzenia roślinnego oraz mineralnego, które mają nie tylko barwić oraz podkreślać  kolor rzęs, ale i je pielęgnować. Co stanowi więc podstawę? Zazwyczaj są to naturalne woski oraz olejki, w tym wosk pszczeli, olejek arganowy, a także masło shea. Niezbędny jest też oczywiście barwnik, który w przypadku takiego produktu zazwyczaj tworzony jest na bazie węgla drzewnego, kawy, a nawet… kakao! Producenci nie zapominają również o witaminach. Tutaj dominuje Tocopherol, który działa w sposób antyoksydacyjny oraz nawilżający, dzięki czemu korzystnie wpływa także na włoski rzęs.

Rodzaje naturalnych tuszów do rzęs

Formuły naturalnych kosmetyków do makijażu są coraz doskonalsze, dzięki czemu można liczyć na większą ich trwałość oraz kompleksowe działanie. Nie inaczej jest w przypadku naturalnych tuszów do rzęs, wśród których dostępne są produkty wydłużające rzęsy, pogrubiające, a nawet łączące te cechy. Oczywiście efekt zazwyczaj będzie o wiele bardziej naturalny, aniżeli w przypadku stosowania konwencjonalnych kosmetyków. Dla wielu jest to jednak zaleta, włoski będą bowiem jedynie subtelnie podkreślone, bez efektu maski. Niektórzy producenci oferują także produkty w innych kolorach, aniżeli czerń. Dzięki temu tusze naturalne do rzęs stają się realną alternatywą dla konwencjonalnych.