null

Sprawdź produkty zawierające Twój ulubiony składnik

Wszystkie Kategorie

Z jakimi składnikami warto łączyć kwasy?

Kwasy na twarz potrafią zdziałać wiele dobrego dla cery, ale po zastosowaniu serum lub peelingu kwasowego mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienie twarzy. Dlatego sprawdź, jakie składniki kosmetyków należy stosować przy kuracji kwasami.
SPRAWDŹ

Zainspiruj się

Retinol bez tajemnic

Retinol bez tajemnic

Retinol – pochodna witaminy A, która znana jest ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, a także przeciwtrądzikowych. To składnik aktywny, który daje spektakularne efekty, pod warunkiem regularnego stosowania oraz odpowiedniej pielęgnacji. Jak go stosować? Po jakim czasie zobaczymy pierwsze efekty? Od jakiego stężenia rozpocząć?
Kwas laktobionowy – kwas PHA – właściwości i zastosowanie

Kwas laktobionowy – kwas PHA – właściwości i zastosowanie

Jest polihydroksykwasem (PHA) i jednym z najnowszych kwasów wykorzystywanych w domowej pielęgnacji – kwas laktobionowy zyskuje rosnącą popularność. Równie skuteczny co substancje z grupy AHA, ale nie wykazuje przy tym działania drażniącego na skórę – nie powoduje podrażnień, zaczerwienień i dyskomfortu stosowania. Wręcz przeciwnie – łagodzi świąd i stany zapalne. Ma większe cząsteczki niż np. kwas migdałowy, dlatego potrzebuje więcej od niego czasu, by wniknąć w warstwy naskórka – kwas laktobionowy jest wolniejszy i łagodniejszy, choć równie skuteczny w złuszczaniu niż mocniejsze preparaty kwasowe.

Top składniki

4108 produktów
  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie Sortuj Filtruj
Wyczyść filtry
Marka
Kategorie
Kategorie
Filtruj
Sortuj