Bibułki matujące

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 9
Filtry i sortowanie

Nie każda z nas jest fanką efektu glow, czyli intensywnego rozświetlenia cery. Aby tego uniknąć, można wykorzystać nie tylko pudry, ale także bibułki matujące do twarzy. Są to produkty kosmetyczne, które pomagają kontrolować nadmiar sebum i połysk na skórze. Wykonuje się je z cienkiego, porowatego papieru lub bibuły, absorbujących nadmiar oleju i łagodnie matujących skórę, ale jednocześnie bez naruszania wykonanego makijażu. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim w przypadku cery tłustej lub mieszanej, zwłaszcza w strefie T, czyli nosa, czoła i brody.

Jak prawidłowo używać bibułek matujących?

Użytkowanie takich produktów jest bardzo łatwe i nie sprawi trudności nawet początkującym. Wystarczy bowiem delikatnie przycisnąć je do tłustych rejonów twarzy, zwłaszcza tam, gdzie występuje niepożądany przez nas połysk. Dzięki temu bibułka wchłonie nadmiar oleju, pozostawiając skórę matową i świeżą. Warto jednocześnie pamiętać, że nie ma potrzeby przecierania twarzy, gdyż może to skutkować podrażnieniem. Co dodatkowo istotne, bibułki matujące do twarzy są umieszczone w niewielkich i bardzo praktycznych opakowaniach. Z łatwością można więc zabrać je w podróż lub umieścić w torebce. Tak, aby móc o dowolnej porze usunąć nadmiar sebum i znów poczuć się dobrze w swojej skórze.

Puder, czy bibułki matujące do twarzy?

Pudry o działaniu matującym i bibułki mają podobne zastosowanie. Kiedy więc zdecydować się właśnie na te drugie? Zaletą bibułek jest przede wszystkim to, że nie zawierają koloru ani dodatkowej pigmentacji, dlatego nie zapewniają krycia ani korekcji. Są więc dedykowane np. dla młodych osób, które nie chcą nakładać pudru lub kosmetyków takich jak podkłady do twarzy, aby ukryć świecące się obszary na twarzy. Bibułek matujących warto używać również wtedy, gdy mamy na sobie kreację, której nie chcemy zabrudzić, zwłaszcza w kolorze czarnym. Stosowanie pudru to powiem pewne ryzyko i to nawet wtedy, gdy jesteśmy bardzo ostrożne podczas aplikacji. Warto jednak zaznaczyć, że wiele zależy po prostu od naszych preferencji i od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.