Spraye utrwalające makijaż

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 46
Filtry i sortowanie

Make-up utrzymujący się przez wiele godzin, niczym po wyjściu od kosmetyczki? To możliwe! Pozwalają na to produkty, jakimi są utrwalacze do makijażu, zwane również fixerami. To kosmetyki, których celem jest przedłużenie trwałości kosmetyków i to nawet o kilkanaście godzin. Aby jednak uzyskać taki efekt, produkt powinien być naprawdę dobrze dobrany do charakterystyki cery. Nie powinien także doprowadzać do powstawania nieestetycznych przebarwień. Dla większości osób ważne jest dodatkowo to, aby nie powodował uczucia ściągania. Tutaj ogromne znaczenie ma jednak prawidłowa aplikacja takiego kosmetyku, z odpowiedniej odległości, a także w rekomendowany przez producenta sposób, gwarantujący optymalne działanie.

Jak stosować fixer do makijażu?

Skuteczność działania utrwalacza do makijażu zależy w dużej mierze od tego, jak jest stosowany. Kluczem jest przede wszystkim to, że takie preparaty łączą się z podkładami do twarzy. Twarz musi być więc w sposób całkowity pokryta takim podkładem, aby możliwe było połączenie się produktów i utrwalenie. Istotne znaczenie ma dodatkowo odległość aplikacji. Spray lub mgiełkę utrwalającą makijaż należy aplikować z odległości około 40 cm. Wszystko to w taki sposób, aby nałożyć możliwie jak najbardziej równomierną warstwę. Jednocześnie należy unikać przedostania się produktu do oczu. Trzeba także zachować umiar, aby nie osiągnąć efektu maski oraz nadmiernego ściągnięcia. To ostatnie może się pojawić, gdy preparat zostanie zaaplikowany w nadmiarze.

Kiedy stosować utrwalacz makijażu?

Jak wspomnieliśmy, taki produkt doskonale łączy się z podkładem. Najlepiej sprawdzi się więc w przypadku mocniejszego makijażu wieczorowego, gdy zależy nam na tym, aby całość utrzymywała się przez kilka do nawet kilkunastu godzin. Taki produkt w tym pomaga, o ile dodatkowo unikamy dotykania i pocierania twarzy. Mgiełka utrwalająca makijaż nie jest natomiast produktem na dzień, do delikatnego, codziennego make-upu. Jest bowiem obciążająca, a także posiada składniki, które stosowane regularnie mogą zapychać cerę. Właśnie dlatego jest preparatem idealnym do aplikowania okazjonalnie i produkt ten warto mieć w swojej kosmetyczce.