Pędzle do podkładu

24 produkty

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Nawet najlepszy podkład może się nie sprawdzić, jeśli nie zostanie zaaplikowany w prawidłowy sposób. Dlatego też tak ważny jest zakup wysokiej jakości pędzla do podkładu, który pomoże w aplikacji. Takie akcesorium powinno mieć jednak kilka charakterystycznych cech, choć wiele zależy także od indywidualnych preferencji, a także tego, jakie cechy wyróżniające ma sam nanoszony produkt.

Jaki pędzel do nakładania podkładu wybrać?

Jak wspomnieliśmy, dobór zależy m.in. od typu produktu. Zaczniemy od pędzla do podkładu płynnego, który powinien być płaski oraz szeroki, ale i niezbyt duży. Dobrze sprawdzi się włosie syntetyczne, które nie będzie uczulało skóry. Taki pędzel do podkładu zapewnia równomierne rozprowadzenie produktu, a płaski kształt ułatwia precyzyjne aplikowanie na większe obszary twarzy, takie jak policzki i czoło. Co natomiast z aplikacją produktu mineralnego? Tutaj świetnie sprawdzi się tzw. kabuki brush, czyli pędzel z krótkim włosiem i zaokrągloną główką. Pozwala też na stopniowe krycie, czyli jego dobudowywanie w zależności od potrzeb. Aplikację w okolicy nosa i przy oczach ułatwia natomiast stożkowy pędzel do podkładu, który pozwala na precyzyjne krycie na mniejszych obszarach, bez osiągania efektu maski.

Jak dbać o pędzle do podkładu?

Po zakupie pędzla do podkładu trzeba też pamiętać o tym, w jaki sposób o niego dbać. Najważniejsze jest regularne czyszczenie, aby usunąć resztki podkładu, olejów i martwego naskórka. W tym celu można zastosować płyny do demakijażu twarzy lub specjalne preparaty dedykowane do czyszczenia pędzli. Wykorzystując je trzeba precyzyjnie umyć włosie i następnie spłukać je pod bieżącą wodą. Kwestia dbania nie kończy się jednak na myciu pędzli. Ważne jest także to, aby pędzle do nakładania podkładu nie były narażone na działanie substancji zawartych np. w zmywaczach do paznokci. Będą one bowiem skutkowały szybkim zużywaniem się włosia. Ostatnim etapem jest przechowywanie. Powinno być to zawsze suche miejsce tak, aby pędzel nie był narażony na działanie wody, co mogłoby skutkować powstawaniem pleśni.