null

Propolis – pszczeli skarb w kosmetykach

Co to jest propolis? Nazywany jest inaczej kitem pszczelim – to naturalna substancja wytwarzana przez pszczoły. Owady traktują propolis jako cement do uszczelniania ścian ula, gdzie pełni bardzo ważną funkcję, ochraniając siedlisko przez bakteriami i grzybami. Natomiast my, ludzie, cenimy propolis za lecznicze działanie i uznajemy go za naturalny antybiotyk. Jakie właściwości ma ten aktywny składnik w kosmetykach?

Właściwości propolisu w kosmetykach do twarzy i ciała

Ta substancja czynna zawiera wiele cennych substancji, takich jak polifenole (flawonoidy), o działaniu antyoksydacyjnym, a także witaminy i biopierwiastki. Propolis działa antyseptycznie i zwalcza drobnoustroje, dlatego bywa wykorzystywany do kuracji przeciwtrądzikowych i leczenia dermatoz. Jednak ceniony i znany od wieków jest przede wszystkim za działanie łagodzące i regenerujące. Kojące maski, łagodzące kremy, naprawcze sera z propolisem przynoszą szybką ulgę skórze zaognionej, uwrażliwionej, podrażnionej i suchej. Dużą popularnością cieszą się też balsamy na bazie propolisu. Również osoby z cerą dojrzałą docenią moc pszczelego wosku – już starożytne Egipcjanki stosowały propolis na twarz jako remedium na zmarszczki.

Szampony i odżywki do włosów z propolisem

Nadaje miękkość, elastyczność i blask – szampony na bazie propolisu są zbawienne dla włosów łamliwych, suchych, zniszczonych i matowych. Również osoby farbujące włosy mogą śmiało stosować odżywki z propolisem, ponieważ zapobiega on wypłukiwaniu barwnika. Propolis ma niebagatelne znaczenie dla kondycji skóry głowy. Pomaga zwalczać łupież, pieczenie i swędzenie głowy. W Hebe znajdziesz mnóstwo szamponów i odżywek zawierających ten składnik aktywny. Sprawdź koniecznie!

Propolis

28 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej