Naturalne olejki eteryczne i zapachowe

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 105
Filtry i sortowanie

Naturalne olejki do ciała to doskonałe produkty do pielęgnacji. Świetnie nawilżają cerę i dostarczają jej wielu składników odżywczych, a przy tym są bezpieczne ze względu na swoje bardzo przyjazne składy. Intensywniej wmasowując je w skórę, można też osiągnąć efekt antycellulitowy oraz ujędrniający. Natomiast osoby ze skórą problematyczną z pewnością docenią fakt, że naturalne olejki do ciała to także działanie lecznicze. Niektóre z nich doskonale łagodzą bowiem objawy egzemy, podrażnienia, a nawet trądzik.

Rodzaje naturalnych olejków do ciała

Takie produkty dzieli się ze względu na kilka czynników. Jednym z nich jest to, czy mamy do czynienia z olejkami czystymi, czy może mieszanką. Te ostatnie mają moc składników odżywczych wielu roślin, dlatego też doskonale odżywiają cerę oraz sprawiają, że jest ona lepiej nawilżona. Natomiast jednorodne, naturalne olejki do ciała mają bardziej celowe zastosowanie. Przykładowo olej z pestek malin to doskonały produkt do walki z niedoskonałościami, a także dobry wybór przy cerze alergicznej oraz podrażnionej. Ujędrniające cechy ma natomiast olej z awokado, który dodatkowo sprawia, że skóra jest świetnie nawilżona, a także mniej podatna na starzenie się. Szczególną kategorią są również naturalne olejki eteryczne i zapachowe do ciała, które stanowią skoncentrowane wyciągi roślinne. Mają one bardzo silne działanie, dlatego nie należy stosować ich samodzielnie, a jedynie po rozcieńczeniu z olejem bazowym, np. kokosowym.

Stosowanie naturalnych olejków do ciała

Takie kosmetyki można oczywiście aplikować na różne sposoby. Pierwszy to olejowanie na sucho, ale oczywiście na oczyszczoną skórę ciała. Najlepiej zacząć od nóg oraz wmasowywać produkt ku górze tak, aby pobudzić krążenie. Druga technika to natomiast olejowanie na mokro po kąpieli. Sprawia to, że wilgoć dzięki olejkowi zatrzymywana jest w skórze. Na mokro warto aplikować też naturalne masła do ciała, które pod wpływem ciepła przyjmują konsystencję ułatwiającą rozcieranie. Co ciekawe, naturalne olejki do ciała można stosować również na włosy. Aby jednak robić to prawidłowo, konieczna jest wiedza o swoich pasmach oraz o tym, jakie dokładnie są ich potrzeby.