null

Peptydy – co to za składniki? Poznaj najlepsze kosmetyki z peptydami

Peptydy to białka zbudowane z krótkiego łańcucha aminokwasów, które stanowią naturalny budulec naszego ciała. Z wiekiem ich ilość maleje, co niestety uwidacznia się w postaci zmarszczek i utraty jędrności skóry. Dlatego warto w odpowiednim czasie wprowadzić do pielęgnacji ciała i twarzy kosmetyki z peptydami. Kosmetyki z peptydami działają przede wszystkim przeciwstarzeniowo. W tej kategorii zebraliśmy wszystkie produkty zawierające ten składnik. Kiedy jest odpowiedni moment, by po nie sięgnąć?

Serum z peptydami – bezinwazyjny botoks

Produkty z tym składnikiem są polecane szczególnie do pielęgnacji cery dojrzałej. Możesz jednak sięgnąć po kremy z peptydami, już wtedy gdy zauważysz pierwsze zmarszczki pojawiające się po 20.-25. roku życia. Ponieważ substancje wpływają na syntezę kolagenu i elastyny, pomagają na dłużej zachować elastyczność skóry. Co więcej peptydy biomimetyczne wnikają w głąb skóry, imitując naturalne substancje w niej występujące. Istnieje przekonanie, że stosowanie kosmetyków z peptydami to nieinwazyjna metoda medycyny estetycznej, która wygładza zmarszczki niczym botoks.

Produkty poprawiają też kolor skóry i mają działanie silnie regenerujące, więc można je aplikować, gdy cera potrzebuje wsparcia i odbudowy. Są częstymi składnikami kremów do twarzy, żeli pod oczy i masek naprawczych. Skoncentrowane peptydy odnajdziesz w serum przeciwstarzeniowym. Dostępne są też ampułki z peptydami, które dodaje się do kremów.

Peptydy stosuje się również w kosmetykach antycellulitowych oraz w produktach hamujących wypadanie włosów.

Rodzaje peptydów w kosmetykach

  • Peptydy transportujące pomagają przenikać substancjom aktywnym w głąb skóry. Zalicza się do nich peptydy miedziowe często stosowane w pielęgnacji skóry po kuracjach kwasowych i zabiegach z użyciem retinolu. Serum z peptydami miedzi działa regenerująco i pomaga w odbudowie bariery ochronnej.
  • Neuropeptydy to składniki rozkurczające i rozluźniające mięśnie. Serum z neuropeptydami spłyca zmarszczki mimiczne.
  • Peptydy sygnałowe – pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu wygładzają skórę. Działają jak sygnalizatory, które komunikują komórkom ciała konieczność rozpoczęcia procesów regenerujących.

Warto pamiętać, by nie łączyć peptydów z witaminą C i kwasami złuszczającymi. Kosmetyki z peptydami najlepiej stosować na noc.

Peptydy

328 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie Sortuj Filtruj
Wyczyść filtry
Kategorie
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej