Naturalne pudry do makijażu

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 18
Filtry i sortowanie

Naturalny puder do twarzy to kosmetyk, który powinien znaleźć się w każdej, damskiej kosmetyczce. Dzięki niemu można pięknie wykończyć makijaż, utrwalić go na wiele godzin, a także zmatowić cerę. Produkty z naturalnymi składami mają jednak kilka dodatkowych cech. Przede wszystkim mają lżejszą konsystencję, dzięki której dobrze komponują się z kolorytem skóry. Dodatkowo ich stosowanie to mniejsze ryzyko zapychania porów, co ma znaczenie zwłaszcza przy cerze trądzikowej. Naturalne pudry do makijażu to nierzadko także dodatkowe składniki pielęgnujące, w tym witaminy oraz minerały korzystnie wpływające na cerę.

Składy naturalnych pudrów do twarzy

Takie produkty to przede wszystkim proste i krótkie składy. Jakie substancje sprawiają jednak, że naturalny puder świetnie spełnia swoje główne zadanie, czyli dobrze matuje cerę? Jedną z nich jest glinka kaolin, która ma delikatne krycie, a przy tym dobrze absorbuje sebum. Dzięki temu świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej. Innym składnikiem jest krzemionka, czyli substancja mineralna, która choć biała, to na cerze wygląda na transparentną. Co istotne zwłaszcza przy cerze dojrzałej, to również jej delikatne maskowanie zmarszczek. Wspomnieliśmy też wcześniej, że puder naturalny może mieć działanie pielęgnujące. Wielu producentów decyduje się bowiem na to, aby naturalne podkłady do makijażu i właśnie pudry zawierały witaminy oraz ekstrakty roślinne wspierające dbanie o skórę.

Rodzaje naturalnych pudrów do twarzy

Naturalne kosmetyki to oferta coraz szersza i skierowana do najbardziej wymagających. Stąd też naturalne pudry do makijażu także dostępne są w wielu wariantach i to nie tylko, jeśli chodzi o działanie (matujące, rozświetlające lub utrwalające), ale też formę produktu. Tutaj dostępne są przede wszystkim naturalne pudry prasowane, które są bardzo wygodne do aplikowania. Popularnością cieszą się jednak również produkty sypkie i są to przede wszystkim kosmetyki mineralne. Ich nakładanie wymaga jednak nieco wprawy, choć ze względu na dużą ilość korzystnych dla cery składników warto zdecydować się na ich używanie.