Mydła naturalne do kąpieli

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 144
Filtry i sortowanie

Mydło to oczywiście najstarszy kosmetyk świata, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji. Konwencjonalne produkty nie zawsze jednak korzystnie wpływają na cerę, stąd też rosnąca popularność, jeśli chodzi o naturalne mydła w płynie i w kostce. Ich działanie to bowiem nie tylko skuteczne usuwanie zanieczyszczeń, ale także pielęgnacja, która jest dla naszej cery absolutnie kluczowa.

Składy naturalnych mydeł do rąk i kąpieli

Podstawą, jeśli chodzi o mydła naturalne w kostce, są zmydlone oleje. Uzyskuje się je albo dzięki wodorotlenkowi sodu, albo potasu, przy czym ten ostatni stosowany jest do uzyskania mydła szarego. Oleje są jednak kluczowe, jeśli chodzi o takie produkty, a przykładem jednego ze stosowanych częściej jest olej kokosowy. Innym jest oliwa z oliwek, z której produkuje się mydło kastylijskie bardzo dobrze nawilżające cerę oraz łagodnie oczyszczające. Naturalne mydło to jednak również przyjemne zapachy, które uzyskuje się dzięki zastosowaniu ekstraktów z roślin, nie zaś sztucznych substancji zapachowych doprowadzających często do podrażnień. Przyjemność stosowania gwarantuje też piękno takich produktów. W kostkach nierzadko zatopione są bowiem płatki kwiatów oraz ziół. Natomiast naturalne mydła w płynie to tak naprawdę syndety, a nie mydła. Są to bowiem roztwory wodne oraz z mieszanką detergentów. Te ostanie - aby móc znaleźć się w kategorii produktów naturalnych - muszą być oczywiście delikatne, a także pochodzenia roślinnego. Takie produkty to również dodatki w postaci ekstraktów roślinnych oraz kompozycji zapachowych często uzyskiwanych dzięki olejkom eterycznym.

Wybór naturalnego mydła krok po kroku

Jak wybrać naturalne mydło? Przede wszystkim ze względu na cel. Kosmetyki w kostce, takie jak np. mydło czarne lub Aleppo to dobry wybór do pielęgnacji cery trądzikowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby dbać o czystość takiego produktu, czyli osuszać go po każdym użyciu. Natomiast produkty w płynie to idealny wybór do kąpieli oraz do rąk, ze względu na szybszą aplikację.