Aloes - co to za składnik?

Aloes jest sukulentem przystosowanym do życia w miejscach z ograniczoną dostępnością do wody. Ma wiecznie zielone, długie oraz mięsiste liście, a także woskowaty nalot. Co ciekawe posiada także kwiaty, które mogą przybierać kolor czerwony, pomarańczowy albo żółty. Ze względu na bogactwo witamin i składników mineralnych, aloes ma szerokie zastosowanie zdrowotne i kosmetyczne.


Jak działa aloes w kosmetykach?

Kosmetyki z aloesem działają na kilku różnych poziomach. Przede wszystkim wspierają procesy gojenia, dlatego też znajdują zastosowanie po różnego rodzaj urazach, oparzeniach oraz podrażnieniach. Ekstrakty tej rośliny działają dodatkowo przeciwzapalnie i bakteriobójczo, co również jest niezwykle przydatne podczas procesów gojenia. Aloes występuje w kosmetykach do pielęgnacji twarzy i ciała. Ma on w nich działanie nawilżające oraz łagodzące. Może przyczynić się nawet do zmniejszenia wyprysków, ponieważ przyspiesza gojenie stanów zapalnych. Nie można zapomnieć dodatkowo o kosmetykach z aloesem do włosów. Ich działanie opiera się na nawilżeniu i oczyszczeniu, a także poprawie oraz wzmocnieniu pasm. Poprawiają też ukrwienie, dlatego przy regularnym stosowaniu można oczekiwać pojawienia się tzw. „baby hair”.


Dlaczego i kiedy warto go stosować?

Aloes wykazuje przede wszystkim działanie nawilżające oraz łagodzące i można stosować ten składnik niezależnie od typu ceru. Warto włączyć go do codziennej pielęgnacji jako sposób na lepsze nawilżenie oraz łączyć z innymi kosmetykami. Aloes w kosmetykach sprawia bowiem, że skóra jest ukojona i dobrze nawilżona. Tym samym wygląda na promienną i odmłodzoną.


Jak stosować kosmetyki z aloesem?

Kosmetyki z aloesu do włosów i do twarzy można stosować bez większych ograniczeń. Sprawdzą się zarówno podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej porannej jak i wieczornej, ale także do okresowego stosowania, gdy skóra wymaga większego nawilżenia. Zazwyczaj jest to niezbędne w okresie zimowym oraz letnim, gdy skóra jest przesuszona. W takiej sytuacji kosmetyki z aloesem najlepiej nakładać na czystą, tonizowaną skórę oraz pozostawić do wchłonięcia.

Aloes

Filtry i sortowanie
sortowanie
 • Trafność wyszukiwania
 • Najpopularniejsze
 • Cena rosnąco
 • Cena malejąco
 • Nazwa produktu od A do Z
 • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Marka
Filtry i sortowanie

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

 • Trafność wyszukiwania
 • Najpopularniejsze
 • Cena rosnąco
 • Cena malejąco
 • Nazwa produktu od A do Z
 • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 1121
Filtry i sortowanie

ALOES W KOSMETYKACH

Aloes zastosowany w kosmetykach, kojarzy Ci się prawdopodobnie z produktami egzotycznymi, których wyjątkowa moc kryje się za wspaniałością bogatego składu roślinnego. Warto wiedzieć, że aloes, czyli pochodząca z Półwyspu Arabskiego i Afryki roślina od wieków słynie ze swoich niezwykłych właściwości. Znajdziemy ją w składzie szamponów, kremów, odżywek do włosów, czy mydeł.

W samym aloesie znajduje się ponad 200 różnych składników aktywnych – między innymi witaminy A, C, E i B, wapń, magnez, chrom czy selen. Każdy z tych składników ma inne działanie, ale warto wyróżnić: intensywne nawilżenie, właściwości łagodzące, czy odżywcze, które sprawdzą się w różnorodnych kosmetykach pielęgnacyjnych.

Aloes jest jednak przede wszystkim rośliną, która wykazuje działanie przeciwzapalne, oczyszczające i bakteriobójcze. To dlatego sprawdzi się przy leczeniu skóry, skłonnej to występowania trądziku.