Naturalne żele i pianki pod prysznic

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 192
Filtry i sortowanie

Codzienny prysznic to nie tyle rytuał, ile okazja, aby jeszcze lepiej zatroszczyć się o skórę. Świetnie sprawdzają się do tego celu naturalne żele i pianki pod prysznic, które stają się coraz popularniejsze i stanowią doskonałą alternatywę dla konwencjonalnych kosmetyków. Nic dziwnego - są nie tylko skuteczne, ale także pięknie pachną oraz są bezpieczne dla cery. Wiele z nich dostępnych jest również w opakowaniach ekologicznych, w tym szklanych oraz z recyklingu.

Składy naturalnych kosmetyków pod prysznic

Warto zacząć przede wszystkim od tego, czego NIE powinien zawierać dobry, naturalny żel pod prysznic. Chodzi tutaj przede wszystkim o SLS, SLES, ftlany oraz oleje mineralne, które działają nie tylko podrażniająco (zwłaszcza u osób z wrażliwą cerą), ale i wysuszająco. Co natomiast zamiast nich? Oczywiście również składniki myjące, ale delikatniejsze. Naturalne pianki pod prysznic to m.in. substancje pianotwórcze, ale naturalnego pochodzenia. Przykładem jest Coco-Glucoside, który sprawdza się również przy cerze wrażliwej. Bardzo ważną rolę w takich preparatach odgrywają dodatkowo ekstrakty roślinne. Ich celem jest działanie antyoksydacyjne oraz przeciwstarzeniowe, a także wspieranie w zatrzymywaniu wilgoci w skórze. Żel pod prysznic to też naturalne składniki takie jak oleje oraz masła. Są one oczywiście zastosowane w mniejszej ilości, aniżeli w kosmetykach takich jak naturalne mydła w kostce, wciąż jednak stanowią bardzo ważny element takich preparatów. Nie można zapomnieć też o zapachach. Są one uzyskiwane jednak przede wszystkim dzięki olejkom eterycznym i roślinom. Wynika to z faktu, że konwencjonalne i chemiczne substancje zapachowe działają na skórę wielu osób podrażniająco.

Naturalny żel pod prysznic jednym z etapów pielęgnacji

Codzienna kąpiel powinna obejmować nie tylko mycie ciała, ale i bardziej złożoną pielęgnację. Przynajmniej dwa razy w tygodniu warto ścierać bowiem martwy naskórek, do czego doskonale sprawdzą się naturalne peelingi do ciała. Natomiast po kąpieli najlepiej sięgnąć też po naturalne balsamy lub kremy pielęgnujące, dzięki którym cera będzie lepiej odżywiona.