Naturalne kremy do stóp

13 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Skóra stóp nierzadko traktowana jest po macoszemu. Zdecydowanie wymaga ona jednak odpowiedniej pielęgnacji, do czego niezbędne są dobrze dopasowane kosmetyki. Przykładem są naturalne kremy do stóp zawierające w swoich składach delikatne, aczkolwiek bardzo skuteczne substancje. Zaletą wspomnianych produktów jest także to, że ryzyko podrażniania jest bardzo niskie, dzięki czemu takie kosmetyki mogą stosować również osoby z nieco bardziej wrażliwą cerą.

Składy naturalnych kremów i balsamów do stóp

Dbanie o stopy to nie tylko troska o ich wygląd, ale także o komfort chodzenia. Stosując odpowiednie kosmetyki, mniejsze jest bowiem ryzyko problemów takich jak otarcia spowodowane np. przesuszeniem. Doskonale wspiera w tym właśnie naturalna pielęgnacja stóp, polegająca na zastosowaniu kosmetyków ze składami pochodzenia roślinnego i mineralnego. Jakie substancje można znaleźć w nich najczęściej? Są to przede wszystkim różnego rodzaju olejki mające na celu nawilżyć skórę w tym miejscu, a także uchronić ją przed dalszą utratą wilgoci. Przykładem jest olej z awokado, polecany zwłaszcza do pielęgnacji cery dojrzałej oraz starzejącej się. Naturalne kremy do stóp to również masło shea. Właściwości tego ostatniego to przede wszystkim odbudowa naskórka, a także łagodzenie podrażnień, między innymi dzięki zawartości witaminy E. Świetnie działają też wyciągi ziołowe, mogące łagodzić problem np. z nadmiernym poceniem oraz nieprzyjemnym zapachem.

Naturalna pielęgnacja stóp krok po kroku

Aby osiągnąć pożądany rezultat, naturalne balsamy i kremy do stóp muszą być odpowiednio stosowane, a także wsparte innymi istotnymi czynnościami pielęgnacyjnymi. Jeśli chodzi o aplikację kosmetyków, to zawsze należy przeprowadzać ją na oczyszczoną i suchą skórę stóp. Należy także pozostawić preparat do pełnego wchłonięcia się. Bardzo istotne znaczenie ma również to, aby zawsze nosić odpowiednie, przewiewne obuwie oraz skarpety wykonane z naturalnych tkanin. Choć wydaje się to prozaiczne, to są to bardzo ważne kwestie związane z pielęgnacją stóp, których nie można pomijać. Zdecydowanie warto sięgać również po peelingi do kąpieli, które można aplikować na stopy, aby usunąć martwy naskórek i poprawić wchłanialność kosmetyków.