Naturalne kremy do stóp

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 33
Filtry i sortowanie

Skóra stóp nierzadko traktowana jest po macoszemu. Zdecydowanie wymaga ona jednak odpowiedniej pielęgnacji, do czego niezbędne są dobrze dopasowane kosmetyki. Przykładem są naturalne kremy do stóp zawierające w swoich składach delikatne, aczkolwiek bardzo skuteczne substancje. Zaletą wspomnianych produktów jest także to, że ryzyko podrażniania jest bardzo niskie, dzięki czemu takie kosmetyki mogą stosować również osoby z nieco bardziej wrażliwą cerą.

Składy naturalnych kremów i balsamów do stóp

Dbanie o stopy to nie tylko troska o ich wygląd, ale także o komfort chodzenia. Stosując odpowiednie kosmetyki, mniejsze jest bowiem ryzyko problemów takich jak otarcia spowodowane np. przesuszeniem. Doskonale wspiera w tym właśnie naturalna pielęgnacja stóp, polegająca na zastosowaniu kosmetyków ze składami pochodzenia roślinnego i mineralnego. Jakie substancje można znaleźć w nich najczęściej? Są to przede wszystkim różnego rodzaju olejki mające na celu nawilżyć skórę w tym miejscu, a także uchronić ją przed dalszą utratą wilgoci. Przykładem jest olej z awokado, polecany zwłaszcza do pielęgnacji cery dojrzałej oraz starzejącej się. Naturalne kremy do stóp to również masło shea. Właściwości tego ostatniego to przede wszystkim odbudowa naskórka, a także łagodzenie podrażnień, między innymi dzięki zawartości witaminy E. Świetnie działają też wyciągi ziołowe, mogące łagodzić problem np. z nadmiernym poceniem oraz nieprzyjemnym zapachem.

Naturalna pielęgnacja stóp krok po kroku

Aby osiągnąć pożądany rezultat, naturalne balsamy i kremy do stóp muszą być odpowiednio stosowane, a także wsparte innymi istotnymi czynnościami pielęgnacyjnymi. Jeśli chodzi o aplikację kosmetyków, to zawsze należy przeprowadzać ją na oczyszczoną i suchą skórę stóp. Należy także pozostawić preparat do pełnego wchłonięcia się. Bardzo istotne znaczenie ma również to, aby zawsze nosić odpowiednie, przewiewne obuwie oraz skarpety wykonane z naturalnych tkanin. Choć wydaje się to prozaiczne, to są to bardzo ważne kwestie związane z pielęgnacją stóp, których nie można pomijać. Zdecydowanie warto sięgać również po peelingi do kąpieli, które można aplikować na stopy, aby usunąć martwy naskórek i poprawić wchłanialność kosmetyków.