Fitomed Nago Surowce

skwalan z trzciny cukrowej, 23 g

53 98
DODANO
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Fitomed Nago Surowce

Skwalan z trzciny cukrowej (Ecocert) jest cenną substancją oleistą, pochodną skwalenu obecnego w skórze ludzkiej i włosach. Skwalen jest składnikiem ludzkiego sebum (12-13%) oraz znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej. Pełni w skórze funkcję emolientu i substancji nawilżającej. W miarę upływu lat, produkcja skwalenu spada, a skóra staje się odwodniona, nadwrażliwa i wiotka. Aby odbudowywać jego naturalny poziom i zachować młody wygląd, musimy aplikować go zewnętrznie. Ponieważ skwalen jest substancją nietrwałą, metodą fermentacji otrzymywany jest skwalan o podobnej strukturze do skwalenu, lecz trwały i biozgodny ze skórą ludzką.

Polecamy do: cery suchej, wrażliwej, mieszanej, trądzikowej, jako olejek do ciała, do regeneracji włosów i paznokci, do demakijażu oczu.

Działanie:
Nawilża – skwalan dostarcza lipidy odpowiedzialne za utrzymywanie ciekłej, uwodnionej struktury spoiwa międzykomórkowego. Dobrze nawilżona skóra jest miękka, elastyczna, wygładzona i bardziej odporna na suche powietrze,
Regeneruje– skwalan dostarcza „zdrowe” substancje tłuszczowe do wewnątrz naskórka, które z łatwością mieszają się z naturalnym płaszczem lipidowym skóry. Następuje uzupełnienie braków oraz wymiana uszkodzonych wolnymi rodnikami lipidów na nowe. Kompleksowe działanie regenerujące sprawia, iż poprawia się gęstość skóry, staje się ona bardziej jędrna.
Chroni - skwalan również pełni rolę antyoksydantu, gdyż chroni własne lipidy naskórka przed wolnymi rodnikami i promieniami UV, zapobiega namnażaniu się bakterii i grzybów.

Zastosowanie: 5-100%. (W badaniach dermatologicznych na ochotnikach skwalan z trzciny cukrowej „Nago” w stężeniu 100% nie wykazał właściwości drażniących ani uczulających).

Właściwości: skwalan ma lekką, transparentną konsystencję, jest bezzapachowy, posiada bardzo dobre właściwości sensoryczne. Idealnie rozprowadza się na powierzchni skóry i włosów, dobrze się wchłania i zwiększa przeznaskórkowy transport składników aktywnych. Dzięki temu skwalan zaliczany jest do luksusowych składników kosmetycznych. Jest on często wykorzystywany w kosmetykach japońskich.

ID: 59564045
Cena jednostkowa: 2,35 zł /1g

Składniki

Squalane

Informacje dodatkowe

Top składniki: Skwalan
Działanie: Nawilżające, Regenerujące
Wiek: W każdym wieku
Rodzaj cery: Mieszana, Sucha, Trądzikowa, Wrażliwa