6Pak L-Carnitine

suplement diety, 90 kaps./1 opak.

25 99
DODANO
od 79 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o 6Pak L-Carnitine

Karnityna stanowi pochodną aminokwasu i mikroskładnik odżywczy, który odgrywa kluczową rolę w metabolizmie pośrednim, którego główną funkcją jest udział w transporcie długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do macierzy mitochondrialnej, gdzie zachodzi utlenianie kwasów tłuszczowych. Inne zadania karnityny to m. in. zachowanie integralności błony oraz zmniejszenie produkcji mleczanu. Mięśnie ludzkie zawierają duże ilości karnityny, ale zależy to od wychwytu tego związku z krwiobiegu, ze względu na niezdolność mięśni do syntezy karnityny. Mitochondrialne utlenianie kwasów tłuszczowych stanowi ważne źródło energii dla metabolizmu mięśni, szczególnie podczas wysiłku fizycznego. Nasz organizm pozyskuje karnitynę głównie z diety, przede wszystkim z produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego, takich jak czerwone mięso, kurczaki, ryby i nabiał. Tylko 25% karnityny pochodzi z syntezy endogennej. Biosynteza karnityny wymaga dwóch niezbędnych aminokwasów: L-lizyny oraz L-metioniny. Szacuje się, że całkowita zawartość karnityny w organizmie człowieka wynosi około 300 mg/kg, z czego około 95% jest magazynowana wewnątrzkomórkowo w sercu i mięśniach szkieletowych, a pozostała część w wątrobie, nerkach i osoczu. Ilość krążącej karnityny w osoczu stanowi jedynie 0,5% całkowitej karnityny w organizmie. Mówiąc inaczej, wśród różnych tkanek obwodowych prawdopodobnie głównym celem transportu karnityny są mięśnie. Około 90–95% całkowitej karnityny koncentruje się w mięśniach, a stosunek stężenia karnityny w mięśniach do stężenia w osoczu wynosi około 50:11. L-karnityna jest stosowana jako suplement diety przez osoby aktywne fizycznie rekreacyjnie, ale też sportowców wyczynowo i wysoko wytrenowanych. Główną funkcją L-karnityny jest transport długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do macierzy mitochondrialnej w celu ich przekształcenia w energię. L-karnityna uczestniczy też w regulacji szlaków metabolicznych, które mają znaczenie w równowadze białek mięśni szkieletowych (chodzi o proteolizę i syntezę białek)2. Stosowanie L-karnityny jest popularne jako środek wspomagający ergogenię, a głównym założeniem jest to, że zwiększenie zawartości karnityny w mięśniach zwiększy utlenianie tłuszczu w mięśniach i opóźni ubytek glikogenu w mięśniach3. Panuje przekonanie (na co oczywiście istnieją dowody naukowe), że L-karnityna odgrywa istotną rolę w zwiększaniu wytrzymałości i regeneracji po zmęczeniu.
ID: 438778
Cena jednostkowa: 0,26 zł /1g

Składniki

winian L-karnityny (78,1 %), otoczka kapsułki (substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Informacje dodatkowe

Podmiot odpowiedzialny: Trec Nutrition Sp. Z o.o.
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.
Sposób użycia: Przyjmować 2 kapsułki dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej na 30 min. przed posiłkiem lub treningiem.
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Rodzaj: kapsułki
Rodzaj rejestracji: suplement diety
Ciąża i karmienie piersią: Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.
Wskazania: Suplement diety w postaci kapsułek zawierający 1000 mg winianu L-karnityny w porcji produktu zalecanej do spożycia w ciągu dnia. L-karnityna odgrywa rolę w utlenianiu kwasów tłuszczowych (to ważne źródło energii dla pracujących mięśni), przez co jest znana jako potencjalna pomoc ergogeniczna wśród osób aktywnych fizycznie.
Dawkowanie: Przyjmować 2 kapsułki dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu, najlepiej na 30 min. przed posiłkiem lub treningiem.