6Pak Melatonin

suplement diety, 90 kaps./1 opak.

9 99
DODANO
od 79 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o 6Pak Melatonin

Melatonina to zaliczany do indoloamin hormon, wydzielany przede wszystkim przez szyszynkę. Nie jest w niej jednak magazynowana – krąży wraz z krwią po naszym organizmie, dzięki czemu może wywierać wpływ na różne tkanki i narządy. Pod względem chemicznym melatonina to pochodna serotoniny, która z kolei pochodzi z tryptofanu. Produkcja i uwalnianie melatoniny z szyszynki przebiega w rytmie dobowym, ze szczytem w nocy i najniższym poziomem w fazie świetlnej. Czyli ilości melatoniny w naszym organizmie (niezależnie od aktywności dobowej) są zawsze największe w nocy – maksymalną ich wartość ocenia się średnio między północą a 3 rano, po czym ilość ta zmniejsza się do tego stopnia, że przed świtem jest zbliżona do wartości obserwowanych w ciągu dnia. Przez uwalnianie melatoniny szyszynka podtrzymuje wewnętrzny zegar, który wpływa na regulowanie naturalnych rytmów funkcjonowania organizmu. W wyniku wpływu melatoniny na ustawianie zegara, różni badacze stwierdzili, że jest to substancja „chronobiotyczna”, która może wpływać na normalizowanie rytmów biologicznych oraz na czas innych procesów i biocząsteczek. Potrzebujesz dużo czasu na zaśnięcie? Pamiętaj, że melatonina pomaga w skróceniu tego czasu! Korzystne jej działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać – produkt z linii Effective Line ma dokładnie tyle melatoniny w jednej porcji! Po prostu komfortowa suplementacja!
ID: 438817
Cena jednostkowa: 0,12 zł /1g

Składniki

maltodekstryna; otoczka kapsułki (żelatyna)B / (substancja glazurująca - hydroksypropylometyloceluloza)C, substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), melatonina (0,2%). B,C Patrz symbol za numerem partii produkcyjnej.

Informacje dodatkowe

Podmiot odpowiedzialny: Trec Nutrition Sp. Z o.o.
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten, jaj, orzechów ziemnych i innych orzechów.
Sposób użycia: Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu. Stosować 1 porcję dziennie, najlepiej na 30 min. przed snem.
Przeciwwskazania: Nie należy stosować w okresie prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, nie łączyć ze spożywaniem alkoholu i innymi lekami, w tym roślinnymi. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące. Nie przekraczać zalecanej do spożycia dziennej porcji produktu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.
Rodzaj: kapsułki
Rodzaj rejestracji: suplement diety
Ciąża i karmienie piersią: Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.
Wskazania: Suplement diety z melatoniną. Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 1 mg melatoniny krótko przed pójściem spać.
Dawkowanie: Przyjmować 1 kapsułkę dziennie, nie rozgryzając, popijając odpowiednią ilością płynu. Stosować 1 porcję dziennie, najlepiej na 30 min. przed snem.