paznokcie

Jak wzmocnić delikatne i cienkie paznokcie?

Hebe
Hebe
Narzekasz na cienkie, delikatne, łamiące się paznokcie? Pora prawidłowo o nie zadbać. Na szczęście mamy na to sposób! Sprawdź, w jaki sposób poprawić ich kondycję w krótkim czasie i przy naprawdę niewielkim nakładzie finansowych środków.
Jak wzmocnić delikatne i cienkie paznokcie?

Narzekasz na cienkie, delikatne, łamiące się paznokcie? Pora prawidłowo o nie zadbać. Na szczęście mamy na to sposób! Sprawdź, w jaki sposób poprawić ich kondycję w krótkim czasie i przy naprawdę niewielkim nakładzie finansowych środków.

Cienkie i łamliwe paznokcie – od czego zacząć pielęgnację?

Martwisz się stanem swoich łamliwych paznokci? Czas najwyższy prawidłowo i kompleksowo zadbać o ich zdrowie i piękny wygląd. Nie trzeba się od razu zapisywać na kosztowne zabiegi. Jeśli chcesz wzmocnić słabe paznokcie, musisz się jednak uzbroić w cierpliwość i zadbać o regularność – tylko dzięki temu osiągniesz wymarzony efekt.

Zanim zabierzesz się za pielęgnację, przede wszystkim weź (i to dosłownie!) pod lupę swoje płytki. Jeśli wygląd płytek Cię niepokoi, na przykład pojawiły się na nich białe punkty, najlepiej zacznij od wyeliminowania przyczyn zdrowotnych – wystarczy udać się do lekarza i zrobić komplet badań diagnostycznych. Wszystko jest w porządku? Możemy zatem przejść dalej.

Krok pierwszy: zmiana diety na lepszą dla paznokci

Nawet, jeśli wyniki badań krwi są w normie, warto zastanowić się, czy na pewno dostarczasz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Paznokcie, podobnie jak i włosy, potrzebują przede wszystkim pełnowartościowego białka, składników mineralnych (cynk, miedź i krzem), witamin (zwłaszcza A, E oraz tych z grupy B), nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jeśli chcesz wzmocnić paznokcie, koniecznie wyeliminuj z jadłospisu wszelką żywność przetworzoną, nadmierną ilość soli i cukru, a także używki.

Krok drugi: przerwa od manicure hybrydowego

Jak sobie poradzić ze słabymi, łamliwymi paznokciami? Przestać tuszować problem kolejną warstwą lakieru! Niestety: jeśli chcesz poprawić kondycję płytek, najlepiej zrób przerwę od manicure hybrydowego, ale też od klasycznej stylizacji. Pozwól paznokciom “pooddychać” i poświęć kilka tygodni na to, żeby zdążyły się zregenerować. W tym czasie najlepiej stosować naturalny manicure, opierający się na delikatnie nabłyszczających odżywkach o wzmacniającym działaniu (więcej o nich już za chwilę).

Krok trzeci: regularne (i prawidłowe!) skracanie paznokci

Jeśli Twoje płytki są słabe i łamliwe, lepiej postaw na ich regularne skracanie. Do obcinania warto użyć cążków, ale wyjątkowo słabe płytki najlepiej skracać za pomocą pilniczka ceramicznego, szklanego lub papierowego, ale takiego o wysokiej gradacji. Ważne: staraj się piłować paznokcie ruchami w jednym kierunku, bez szorowania brzegu płytki w obie strony, inaczej płytka może się rozdwajać.

DODANO
DODANO
DODANO

Krok czwarty: stosowanie niezawodnych odżywek do paznokci

Stan paznokci szybko pomogą Ci poprawić różnego rodzaju odżywki. Nie tylko pomogą nawilżyć paznokcie i odbudować uszkodzenia, jakie w nich powstały, ale też chronią przed czynnikami zewnętrznymi i utwardzają. W składzie tego typu produktów szukaj tego, co najkorzystniej zadziała na Twoje płytki: organicznego związku siarki, wyciągu ze skrzypu polnego lub konopi siewnych, biotyny, protein, ceramidów, witamin, olejów. Wybierz na przykład odżywkę 6w1 z linii Nail Therapy Professional Eveline Cosmetics.

DODANO
DODANO
DODANO

Krok piąty: wcieranie olejków w skórki

Nie zapominaj też o skórkach! Regularne wcieranie w nich olejów roślinnych, na przykład kokosowego, lnianego, jojoba, macadamia czy z awokado. Warto pokusić się raz na jakiś czas na zabieg olejowania zarówno skórek, jak i paznokci w ciepłym olejku – wystarczy palce zanurzyć na około 20 min w miseczce z podgrzanym olejkiem.

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO
DODANO
DODANO