Blog Twarz

Czym charakteryzuje się cera dojrzała i jak o nią zadbać?

Hebe
Hebe

Wraz z wiekiem, potrzeby Twojej skóry się zmieniają. Staje się ona cieńsza, traci swoją elastyczność i jędrność. Są to naturalne oznaki procesu starzenia się skóry. Gdy zauważysz je u siebie, warto wprowadzić adekwatne zmiany w pielęgnacji. Dowiedz się, jaka jest charakterystyka skóry dojrzałej, jak wprowadzić odpowiednią rutynę pielęgnacyjną i na jakie składniki aktywne zwrócić uwagę.

Kobieta oraz produkty kosmetyczne L'biotica Estetic Clinic: serum, krem na dzień z SPF 30 i krem na noc

Cera dojrzała – charakterystyka

Określenie “cera dojrzała” odnosi się ogólnie do skóry, która wykazuje oznaki starzenia. Poznasz ją przede wszystkim po utracie sprężystości i jędrności, które następują na skutek spowolnienia produkcji kolagenu. Starzenie się skóry charakteryzuje się uwydatnieniem się zmarszczek, większą matowością i odwodnieniem. Często też skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenia wynikające z czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV czy zanieczyszczenia środowiska. Dlatego też, aby odpowiednio zatroszczyć się o cerę dojrzałą, należy wybrać kosmetyki, które nie tylko nawilżają, ale i wspierają skórę w jej naturalnych procesach regeneracyjnych.

Pielęgnacja cery dojrzałej – kiedy zacząć?

Nie ma jasno określonego wieku biologicznego, po którego osiągnięciu, Twoja skóra staje się dojrzała. Jej stan zależy od wielu czynników, w tym m.in. genetyki, stylu życia (palenia papierosów, picia alkoholu), stosowanej pielęgnacji. Zazwyczaj po około 25. roku życia zaczynają być zauważalne pierwsze oznaki starzenia. Jest to spowodowane naturalnym procesem starzenia się skóry i postępem procesów degradacyjnych indukowanych przez środowisko zewnętrzne. Warto wtedy wzbogacić codzienną pielęgnację o kosmetyki o działaniu przeciwstarzeniowym. Wybierając je, należy też zwrócić uwagę na aspekt dopasowania do typu cery, uwzględniając jej problemy, takie jak suchość, nadmierne przetłuszczanie, przebarwienia, zmiany naczyniowe czy występowanie niedoskonałości. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu doborowi składników aktywnych. Linia L’biotica Estetic Clinic to nowa gama produktów stworzona z myślą o osobach poszukujących zaawansowanych terapii przeciwstarzeniowych uwzględniających indywidualne procesy skóry.

Produkty do pielęgnacji cery dojrzałej L'biotica Estetic Clinic Meso Treatment

Zaawansowane składniki aktywne w pielęgnacji skóry dojrzałej

Odpowiedni dobór składników aktywnych jest kluczowy w skutecznej pielęgnacji cery dojrzałej. Ważne jest, by dobrać kosmetyki, które będą działały wszechstronnie – będą miały działanie antyoksydacyjne, odżywcze i przeciwzmarszczkowe. Cała linia Estetic Clinic oparta jest na opatentowanym składniku CELL TECH RENO-PROTECTOR® złożonego z wysokoaktywnego antyoksydantu - mangiferyny inteligentnym mikronośniku biozgodnym ze skórą. Skutecznie przenika przez barierę naskórkową, gdzie działa jako silny antyoksydant i ogranicza działanie enzymów odpowiedzialnych za rozpad włókien kolagenowych i elastynowych. Chroni lipidy (w tym fosfolipidy błon komórkowych), białka oraz DNA komórki przed negatywnym wpływem wolnych rodników generowanym przez promieniowanie UV. Występuje we wszystkich produktach z gamy. Poszczególne sublinie zostały również wzbogacone w składniki dostosowane do specyficznych problemów skórnych:

  • Linia Meso Treatment zawiera retinol w sferycznym nośniku, który silnie niweluje procesy starzenia skóry dzięki tworzeniu nowych włókien kolagenowych, niwelacji przebarwień i poprawie tekstury skóry.
  • Linia Oxy Treatment została wzbogacona o stabilną, aktywną i bezpieczną formę witaminy C – 3-O-etylo kwas askorbinowy, a dodatkowo arbutynę i kwas traneksamowy. Takie połączenie pomaga niwelować istniejące i przeciwdziałać powstawaniu nowych przebarwień. Sprawdzi się też doskonale w pielęgnacji cery naczyniowej.
  • Linia Acid Tretment dzięki połączeniu kwasu salicylowego z betainą doskonale sprawdzi się do skór mieszanych, skłonnych do powstawania niedoskonałości. Pomaga uregulować proces rogowacenia skóry i wydzielania łoju.


Dodatkowo linia Estetic Clinic zawiera uniwersalne preparaty do demakijażu w trzech etapach (zaczynając od oczyszczająco-kojącego płynu micelarnego, przez odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy, aż po nawilżający tonik) oraz linię fotoprotekcyjną z szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA, UVB, IR oraz HEV (światłem emitowanym przez smartfony i ekrany komputerów).Gama kosmetyków do pielęgnacji skóry dojrzałej L'biotica Estetic Clinic

Jak zaplanować pielęgnację przeciwzmarszczkową?

Produkty Estetic Clinic mają komunikowane stężenia składników aktywnych. Dzięki temu możemy jeszcze skuteczniej dobrać odpowiednie do problemów skórnych terapie. Każdy krem dzienny zawiera filtr SPF 30-50. Ich stosowanie pomaga zapobiec postępowi starzenia zewnątrzpochodnego, którego główną przyczyną jest ekspozycja skóry na promieniowanie UV. Preparaty można dowolnie ze sobą łączyć, tworząc spersonalizowane programy pielęgnacyjne dla skóry dojrzałej szyte na potrzeby nawet najbardziej wymagających cer.

Produkty do pielęgnacji cery dojrzałej L'biotica Estetic Clinic Acid Treatment

Ten wpis powstał we współpracy z marką L'biotica.