Blog Twarz

Top składniki, które jesienią pokocha cera dojrzała – Aktywatory Młodości

Hebe
Hebe
Jak wzbogacić pielęgnację skóry bez zbędnego obciążania ciężkimi formułami? Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyło kosmetyki do zadań specjalnych - linię boosterów - Aktywatory Młodości. Booster to rodzaj serum cechujący się wysokimi stężeniami składników aktywnych i prostym składem, bez zbędnych wypełniaczy, najczęściej bez zapachu. Lekka konsystencja Aktywatorów pozwala zastosować je zarówno samodzielnie jak i przed nałożeniem naszego ulubionego kremu.
Top składniki, które jesienią pokocha cera dojrzała – Aktywatory Młodości

Jak wzbogacić pielęgnację skóry bez zbędnego obciążania ciężkimi formułami? Laboratorium Kosmetyczne AVA stworzyło kosmetyki do zadań specjalnych - linię boosterów - Aktywatory Młodości. Booster to rodzaj serum cechujący się wysokimi stężeniami składników aktywnych i prostym składem, bez zbędnych wypełniaczy, najczęściej bez zapachu. Lekka konsystencja Aktywatorów pozwala zastosować je zarówno samodzielnie jak i przed nałożeniem naszego ulubionego kremu.

Aktywatory Młodości to koncentraty specjalnie wytypowanych składników aktywnych przeznaczonych do konkretnych problemów skórnych. Produkty te serwowane są w formie lekkiego serum w buteleczce z zakraplaczem co ułatwia dozowanie kosmetyku. Z tego artykułu dowiecie się jakie ciekawe składniki skrywają wybrane aktywatory i na jakie problemy skórne są one polecane.

DODANO

AVA AKTYWATOR MŁODOŚCI - epidermalny kwas hialuronowy

Epidermalny kwas hialuronowy – co to właściwie znaczy?

Nasza skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórka (epidermy), skóry właściwej (dermy) i tkanki podskórnej. Naskórek, który jest najbardziej zewnętrzną tkanką, składa się z aż 5 warstw: rogowej, jasnej, ziarnistej, kolczystej, podstawnej i każda z nich pełni swoją określoną funkcję. Głównym „magazynem” kwasu hialuronowego w naszej skórze jest warstwa właściwa jednak biorąc pod uwagę ilość tkanki, epiderma syntetyzuje 4 razy więcej kwasu hialuronowego niż derma. Kwas hialuronowy w epidermie znajduje się w przestrzeni międzykomórkowej warstw podstawnych i warstw kolczystych. Odgrywa on główną rolę w architekturze całego naskórka i odpowiada za jego nawilżenie.

To właśnie na epidermę mają szansę oddziaływać wszystkie pielęgnacyjne kosmetyki jakie stosujemy na co dzień.

Zastosowany w powyższym aktywatorze młodości surowiec Hydranov™ pełni rolę stymulatora naszego wewnętrznego (epidermalnego) kwasu hialuronowego. Hydranov™ czyli koncentrat oligofurcellaranu otrzymywany jest w zaawansowanym technologicznie procesie z powszechnej w wodach skandynawskich czerwonej algi Furcellaria lumbrilicalis. Surowiec jest dodatkowo wzbogacony minerałami z wody morskiej. Badania in-vitro wykazały, że Hydranov™, działa podobnie jak kwas hialuronowy – wiąże cząsteczki wody na powierzchni skóry. Co więcej robi to w znacznie szybszy i skuteczniejszy sposób! Na podstawie testów klinicznych stwierdzono, że aby osiągnąć poziom nawilżenia, który zapewnił Hydranov™ po 1 dniu stosowania, należy stosować kwas hialuronowy przynajmniej przez 2 tygodnie.

Ale to nie wszystkie zalety tego składnika. Dodatkowo badania ex-vivo na zrekonstruowanej ludzkiej epidermie wykazały, że Hydranov: - zwiększa ekspresję genów kodujących enzymy zaangażowanych w syntezę ceramidów, - stymuluje odnowę połączeń w warstwach górnych i środkowych epidermy oraz poprawia syntezę NMF (Natural Moisturizing Factor – naturalny czynnik nawilżający), - odżywia epidermę i wzmacnia jej szczelność.

W produkcie znajdziemy również sól sodową kwasu piroglutaminowego (INCI: Sodium PCA ). To występujący w skórze składnik naturalnego czynnika nawilżającego. Podobnie jak Hydranov posiada właściwości wiązania wody w naskórku i ogranicza jej transepidermalną utratę.

Dzięki zastosowaniu tych wysokiej klasy surowców o bardzo konkretnych i udowodnionych badaniami funkcjach ten Aktywator to prawdziwa nawilżająca bomba dla skóry suchej i odwodnionej! Możesz go stosować kiedy tylko czujesz potrzebę dodatkowego nawilżenia.

DODANO

AVA AKTYWATOR MŁODOŚCI - witamina C 100% ochrony antyoksydacyjnej

Aktywator z Witaminą C i Acerolą to produkt przeznaczony dla absolutnie każdego! Nie tylko dla osób ze skórą tracącą blask i witalność.

Chociaż witamina C powszechnie znana jest ze swoich rozświetlających i przeciwstarzeniowych właściwości to mało osób wie, że forma witaminy C użyta w Aktywatorze – Sodium Ascorbyl Phosphate, poza działaniem antyoksydacyjnym posiada szereg innych atrakcyjnych funkcji przydatnych np. przy trądziku u osób dorosłych!

Ta pochodna witaminy C wykazuje silne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dzięki czemu pomaga w zwalczaniu niedoskonałości skórnych. Zapobiega utlenianiu się składników tłuszczowych łoju, przez co chroni naszą skórę przed powstawaniem zaskórników. Świetnie radzi sobie również z rozjaśnianiem przebarwień pozapalnych!

Z uwagi na to, że jest to bardzo łagodna forma witaminy C osoby ze skórą wrażliwą i naczynkową nie muszą obawiać się podrażnień. Wręcz przeciwnie, sól sodowa fosforanu askorbylu posiada również zdolność uszczelniania naczyń krwionośnych dzięki czemu będzie świetnym uzupełnieniem pielęgnacji skóry naczynkowej.

Dodatkowo obecność w Aktywatorze naturalnego źródła witaminy C czyli ekstraktu z aceroli wzmacnia zamierzone działanie kosmetyku. Dzięki obecności cukrów pochodzących z ekstraktu Aktywator posiada również właściwości nawilżające. Aceroli przypisywane jest także działanie przeciwzapalne, obniżające ciśnienie, stymulujące wątrobę i nerki oraz przyspieszające procesy gojenia ran.

DODANO

AVA AKTYWATOR MŁODOŚCI - koenzym Q10 z witaminami odmładzający i energetyzujący

Koenzym Q10 to bardzo istotny w pielęgnacji skóry „enzym młodości”. Wspomaga krążenie, stymuluje układ odpornościowy, zwiększa dotlenienie tkanek, odgrywa ważną rolę w produkcji kolagenu i innych białek tworzących macierz zewnątrzkomórkową. Badania wykazały, że może skutecznie przeciwdziałać uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki i zapewniać znaczną ochronę przed niszczeniem błony komórkowej wywołanym przez promieniowanie UVA. Te liczne funkcje pomagają zapobiegać zaburzeniom procesu produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu koenzym Q10 zyskał miano substancji o silnych właściwościach anti-aging. A to tylko niektóre z jego dobroczynnych mocy! Wciąż trwają liczne badania naukowe poszukujące nowych zastosowań dla tego pomarańczowego enzymu.

Aktywator z koenzymem Q10 zawiera dodatkowo kompleks witamin A, E, F oraz B3 czyli popularny niacynamid. Dlatego też produkt ten to istny witaminowy shot dla naszej skóry! Można go określić jako cichego dobroczyńcę. Ma on przede wszystkim za zadanie chronić naszą skórę przed procesami starzenia dlatego tak ważne jest jego systematyczne stosowanie.

DODANO

AVA AKTYWATOR MŁODOŚCI - peptyd biomimetyczny przeciw zmarszczkom mimicznym

Chociaż bardzo byśmy tego nie chcieli to wraz z upływem czasu nasza skóra stopniowo traci jędrność i blask, pojawiają się nieuniknione zmarszczki. Spora część tych oznak starzenia wywołana jest również naszą bogatą mimiką. Każda malująca się na naszych twarzach emocja jaką w życiu przeżywamy odwdzięczy się nam po czasie nowym kompletem zmarszczek. Po tak zwanych „kurzych łapkach” możemy poznać, że dana osoba miała w życiu dużo powodów do radości i śmiechu. Takie zmarszczki to bardzo piękna pamiątka. Jednak co zrobić gdy nie przepadamy za tego typu pamiątkami? Możemy na przykład szukać ratunku w kosmetykach z peptydami.

Obecnie na rynku kosmetycznym pojawiają się co raz to nowe rodzaje peptydów, na które więc warto zwrócić uwagę?

Najpopularniejszymi i najskuteczniejszymi odkrytymi do tej pory są peptydy biomimetyczne inaczej zwane neuropeptydami. Ich działanie opiera się na hamowaniu syntezy neuroprzekaźników dzięki czemu dochodzi do zmniejszonej ilości skurczy w naszej skórze. Powoduje to rozluźnienie mięśni twarzy a tym samym prowadzi do redukcji ilości czy głębokości obecnych zmarszczek. Zawarty w aktywatorze peptyd Progeline™ (znajdziesz go w składzie pod nazwą: Trifluoroacetyl Tripeptide-2) hamuje produkcję progeryny, białka przyspieszającego starzenie się komórek. Dzięki temu kosmetyk z Progeline™: - Opóźnia oznaki starzenia się skóry. - Zwiększa produkcje kolagenu. - Zachowuje strukturę macierzy zewnątrzkomórkowej, co prowadzi do zwiększenia jędrności i zmniejszenia wiotczenia skóry.

Aktywator Peptyd biomimetyczny został także wzbogacony o koenzym Q10 który ma za zadanie wzmocnić działanie przeciwstarzeniowe kosmetyku.

Laboratorium Kosmetyczne Ava posiada w swojej ofercie w Hebe także wiele innych Aktywatorów Młodości. Z pewnością każdy z nas znajdzie w ich ofercie kosmetyk dopasowany do swojej skóry.

Ten wpis powstał we współpracy z marką Ava.