Włosy

Świadoma pielęgnacja włosów przynosi najlepsze rezultaty

Hebe
Hebe
Nasze samopoczucie, a czasem i samoocena często powiązane są z tym jak wyglądają nasze włosy. Tak zwany Good Hair Day potrafi poprawić nam nastrój i sprawić, że czujemy się bardziej atrakcyjnie. Dobór odpowiedniej pielęgnacji, czyli takiej, która da najlepsze efekty, jest dużym wyzwaniem. Co zatem zrobić by móc codziennie cieszyć się swoimi włosami?
Świadoma pielęgnacja włosów przynosi najlepsze rezultaty

Nasze samopoczucie, a czasem i samoocena często powiązane są z tym jak wyglądają nasze włosy. Tak zwany Good Hair Day potrafi poprawić nam nastrój i sprawić, że czujemy się bardziej atrakcyjnie. Dobór odpowiedniej pielęgnacji, czyli takiej, która da najlepsze efekty, jest dużym wyzwaniem. Co zatem zrobić by móc codziennie cieszyć się swoimi włosami?

Odpowiedzią może być marka Anwen, która od lat propaguje innowacyjne i świadome podejście do pielęgnacji włosów oparte na kosmetykach dopasowanych do różnej porowatości włosów oraz równowadze pomiędzy trzema grupami składników aktywnych: proteinami, emolientami i humektantami (równowaga PEH). Dzięki takiemu podejściu kosmetyki Anwen są lepiej dopasowane do potrzeb włosów, a przez to bardziej skuteczne.

Czy wiesz że…?

Powierzchnia włosa pokryta jest drobnymi łuskami zbudowanymi z cysteiny oraz kwasów tłuszczowych, które stanowią zewnętrzną, ochronną warstwę włosów. Stopień odchylenia tych łusek może być różny – stąd też podział włosów na wysoko, średnio i niskoporowate.

Dlaczego kryterium porowatości jest tak ważne?

To w jaki sposób traktujemy nasze włosy – jak je stylizujemy, czeszemy, a nawet czym pielęgnujemy może wpływać na porowatość oraz powodować zmiany w całej strukturze włosów.

Różny stopień odchylenia łusek determinuje w dużej mierze poziom oddziaływania substancji aktywnych, które w zależności od wielkości cząsteczek w różnym stopniu penetrują w głąb struktury włosów lub działają na ich powierzchni. Dlatego dobór kosmetyków zawierających składniki dopasowane do różnej porowatości jest kluczowy w skutecznej pielęgnacji.

Jak określić porowatość włosów?

Najlepszym sposobem, nie wymagającym użycia mikroskopu, który pozwoli nam określić rodzaj porowatości włosa i dobrać odpowiednie kosmetyki, jest obserwacja i przyporządkowanie ich do konkretnych grup na podstawie charakterystycznych cech.

Włosy o niskiej porowatości charakteryzują ciasno przylegające do kory włosa łuski, które są ułożone regularnie i bardzo trudno jest je poruszyć. Pielęgnacja powinna być wyważona, bo bardzo łatwo niskoporowate włosy obciążyć. Są to włosy z natury zdrowe, gładkie i błyszczące. Układają się w charakterystyczny „lejący” się sposób, śliskie w dotyku, wystylizowane mają tendencję do wracania do formy z przed stylizacji.

Włos o wysokiej porowatości ma nieregularnie rozmieszczoną łuskę, która mocno odstaje od kory włosa i bardzo łatwo reaguje na zmiany temperatury czy wilgotności powietrza. Włosy takie są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe działanie substancji. Jeśli nie zadbamy o właściwą pielęgnację będą suche, matowe, szorstkie i spuszone. Włosy naturalnie kręcone częściej posiadają wysoką porowatość.

Większość włosów naturalnie ma średnią porowatość i nie wykazuje wyłącznie cech włosów o porowatości wysokiej ani niskiej. Takie włosy nie sprawiają większych trudności, są podatne na układanie i stylizację, ale znacznie mniej niż włosy wysokoporowate. Podobnie, choć w mniejszym stopniu niż wyskokoporowate, mają tendencję do puszenia się oraz mogą być trudne w rozczesywaniu. Często są to włosy falowane, które nie są zbyt suche i szorstkie, ale nie są też tak gładkie jak włosy niskoporowate.

Dbasz o włosy, a one nadal nie wyglądają dobrze? Rozwiązanie leży w równowadze PEH

Proteiny, emolienty, humektanty. To od tych wyrazów pochodzi skrót PEH. Równowagę PEH w pielęgnacji włosów możemy odnieść lub porównać ze zdrowym i zbilansowanym odżywianiem się. Chodzi o odpowiedni balans i zachowanie proporcji w „diecie włosa” pomiędzy kluczowymi składnikami, czyli proteinami, emolientami i humektantami. Proteiny odpowiedzialne są przede wszystkim za rekonstrukcję ubytków w strukturze włosa, emolienty wygładzają włosy, uelastyczniają i tworzą niewidoczny film na ich powierzchni, humektanty wiążą wodę i nawilżają włosy. Zarówno brak, jak i nadmiar poszczególnych składników jest niepożądany. W codziennej pielęgnacji łatwiej zachować balans pomiędzy tymi 3 filarami pielęgnacji przy użyciu odżywek Anwen, w których poszczególne grupy składników zostały rozdzielone. W zależności od aktualnego stanu włosów wybieraj odpowiednie produkty – z proteinami, humektantami lub emolientami. Raz w tygodniu sięgaj po maski Hair We Are od Anwen - bogate formuły dopasowane do potrzeb włosów o wysokiej i średniej porowatości łączą niezbędne elementy równowagi PEH i widocznie poprawiają kondycję oraz wygląd włosów.

Pamiętaj o skórze głowy….

Wiele problemów z włosami wynika z braku lub niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy, która jest „fabryką” włosów. W składzie szamponu do codziennego użytku unikaj mocnych substancji myjących, wybieraj produkty zawierające składniki, które dodatkowo zadbają o mikrobiom i kondycję skalpu. To wszystko znajdziesz w szamponie Hair We Are, który dodatkowo nada Twoim włosom objętości.

W nowej linii Hair We Are znajdziesz coś dla siebie

Maski Hair We Are

Maski zawierają skoncentrowane składniki, optymalnie dobrane do średniej lub wysokiej porowatości, które odbudowują strukturę włosów, odżywiają, nawilżają i wygładzają je. To “włosowy booster”, który stosowany raz w tygodniu widocznie poprawia kondycję i wygląd włosów.

Odżywki Hair We are

  • Emolientowe do włosów o porowatości średniej lub wysokiej

Dzięki odżywkom włosy będą gładsze, bardziej elastyczne, błyszczące i odporniejsze na puszenie. Bogaty w emolienty skład sprawia, że są one świetnym produktem ‘domykającym’ codzienną pielęgnację.

  • Nawilżająca do włosów o różnej porowatości

W naszej odżywce znajdziesz 12 różnych humektantów, które w kompleksowy sposób zadbają o poziom nawilżenia Twoich włosów.

DODANO

Szampon Hair We are

Zawiera naturalne substancje myjące, które delikatnie, ale skutecznie oczyszczają skórę głowy. Składniki aktywne zwiększają objętość włosów od nasady równocześnie pielęgnując skórę głowy i włosy.

Ten wpis powstał we współpracy z marką Anwen.