Ciron Kinesiology Tape

taśma kinezjologiczna czarna, 1 szt.

39 00
DODANO
Do domu: 1-3 dni robocze
Odbiór w paczkomacie: 1-3 dni robocze
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online
Sprzedawane przez Hebe Partner

Przeczytaj więcej o Ciron Kinesiology Tape

Taśma kinezjologiczna Ciron to wszechstronne narzędzie stosowane w dziedzinie medycyny, fizjoterapii i sportu. Jej elastyczność i skuteczność w redukcji bólu oraz poprawie funkcji mięśni i stawów sprawia, że jest niezastąpionym elementem terapii i profilaktyki wielu dolegliwości zdrowotnych.

 • Poprzez odpowiednie nakładanie taśmy na obszary ciała, gdzie występuje ból lub napięcie mięśniowe, można uzyskać znaczną ulgę w dolegliwościach.
 • Umożliwia prawidłowe ustawienie układu mięśniowo- szkieletowego, wpływając na swobodę ruchu ciała
 • Elastyczność taśmy zbliżona jest do elastyczności skóry ludzkiej co zapewnia nieograniczony zakres ruchów
 • Zapewnia stabilność i komfort podczas codziennych aktywności oraz uprawiania sportu
 • Hipoalergiczna, nie zawiera lateksu, co zapewnia bezpieczeństwo stosowania
 • Wodoodporny materiał, ściśle przylega do skóry
 • Łatwa do docięcia, dlatego można ją dostosować do własnych potrzeb

Wszechstronne zastosowanie

Taśma do tejpingu Ciron jest bardzo łatwa do docięcia, co pozwala na dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Właściwości samoprzylepne sprawiają, że taśmę można w prosty sposób aplikować na skórę, a mocny klej utrzymuje ją na miejscu przez dłuższy czas, nawet podczas aktywności fizycznej czy kąpieli. Dzięki temu stanowi niezastąpione wsparcie zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i osób borykających się z przewlekłymi bólami mięśniowymi:

 • Sportowcy i osoby aktywne fizycznie dotknięte niewielkimi urazami mięśniowymi, stawowymi lub więzadłowymi mogą zdecydować się na kinesiotaping, aby zwiększyć stabilność, zmniejszyć dolegliwości bólowe i przyspieszyć proces zdrowienia, może to również wspomagać zapobieganie przeciążeniom i urazom.
 • Kinesiotaping może przynosić korzyści osobom, które doznały urazów mięśniowych i stawowych, takich jak naciągnięcia mięśni, skręcenia stawów, czy bóle pleców lub ramion. Jest to skuteczna metoda redukcji bólu, wspierania procesu gojenia i przywracania pełnej funkcjonalności.
 • Osoby, które przeszły operacje ortopedyczne lub inne inwazyjne zabiegi, mogą wykorzystać kinesiotaping jako wsparcie w procesie rehabilitacji, zmniejszaniu obrzęków i prewencji powikłań związanych z układem limfatycznym.
 • U osób z zaburzeniami układu nerwowego, takimi jak sztywność karku czy zespoły bólowe, kinesiotaping może w niektórych przypadkach zostać włączony do terapii i przyczynić się do redukcji napięcia mięśniowego.
 • U osób borykających się z problemami związanymi z postawą ciała, takimi jak skolioza czy lordoza, plastrowanie może stanowić narzędzie do korygowania postawy oraz zwiększenia świadomości ciała.
 • U pacjentów z obrzękiem limfatycznymi, kinesiotaping może przyczynić się do zwiększenia efektywności drenażu limfatycznego, co ma szczególne znaczenie po operacjach lub w przypadku innych schorzeń.

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne 

To terapeutyczna metoda szeroko stosowana w rehabilitacji sportowej i innych dziedzinach medycyny, która polega na nakładaniu elastycznych taśm kinezjologicznych na skórę w celu wspierania procesu leczenia, poprawy funkcji mięśni i stawów oraz redukcji dolegliwości bólowych. Ma udowodnioną skuteczność w przyspieszaniu procesu leczenia, ochronie i wsparciu uszkodzonych mięśni oraz korygowaniu wad postawy. Jest dobrze tolerowana przez pacjentów, co czyni ją atrakcyjną alternatywą w przypadku przeciwwskazań do innych form rehabilitacji. Naklejone taśmy są wygodne i zazwyczaj praktycznie niewyczuwalne. Co istotne, jest to również stosunkowo ekonomiczna metoda terapii.

Kinesiotaping nie zawsze jest właściwym rozwiązaniem dla każdej sytuacji lub każdej osoby. Decyzję o zastosowaniu tej techniki powinien podejmować specjalista, na przykład fizjoterapeuta, po dokładnej ocenie stanu zdrowia pacjenta i indywidualnych potrzeb.

Prawidłowe zastosowanie taśmy Ciron powoduje:

 • Zmniejszenie zastojów tkankowych
 • Zmniejszenie stanów zapalnych
 • Redukcję zmęczenia mięśni
 • Korekcję niewłaściwej pozycji ciała wynikającej z nierównowagi mięśniowej
 • Zwiększenie zakresu ruchu
 • Normalizację napięcia mięśniowego i powięziowego
 • Poprawy funkcji mięśni nadmiernie rozciągniętych
 • Zmniejszenie dolegliwości bólowych
 • Zmniejszenie patologicznego napięcia mięśni
 • Zwiększenie zakresu ruchu
 • Usprawnienie krążenia krwi i chłonki

Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia w zakresie poprawnego aplikowania taśm kinezjologicznych, warto rozważyć konsultację z fizjoterapeutą lub skorzystanie z profesjonalnych materiałów wideo dostępnych online. Nie próbuj naklejać ich samodzielnie, jeśli nie jesteś pewny, że potrafisz to zrobić we właściwy sposób.

Łatwa do docięcia

Możliwość łatwego dopasowania długości i szerokości taśmy do konkretnej części ciała lub obszaru, który wymaga wsparcia, jest niezmiernie ważna. To szczególnie istotne, gdy potrzebujesz drobnych odcinków taśmy do precyzyjnego tapingu. Czasem konieczne jest również tworzenie bardziej skomplikowanych wzorów, aby osiągnąć określone cele podczas terapii.

Mocny i bezpieczny klej

Mocny klej gwarantuje trwałe przytwierdzenie taśmy do skóry, co oznacza, że pozostaje ona na miejscu przez dłuższy okres czasu, co ma szczególne znaczenie podczas aktywności fizycznej, treningów sportowych lub wykonywania codziennych czynności. Pozwala to efektywnie wspierać obszary ciała, które wymagają redukcji bólu i dyskomfortu, co jest szczególnie ważne w przypadku urazów mięśni, stawów i więzadeł. Osoby, które korzystają z taśm kinezjologicznych z mocnym klejem, mogą być pewne, że terapia lub wsparcie pozostaną skuteczne, bez względu na ich aktywność lub warunki, w jakich się znajdują.

Wodoodporny materiał

Podczas intensywnego wysiłku fizycznego, organizm wydziela pot, co może wpłynąć na przyczepność taśmy. Wodoodporna taśma Ciron jest odporna na wilgoć i pot, co zapewnia niezmiennie silne przyleganie.

ID: 60607050