Emotopic Bacteria Control

wyrób medyczny: balsam medical do ciała, 200 ml

59 99
DODANO
Dodatkowy rabat na produkty z oznaczeniem HAPPY
od 79 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Emotopic Bacteria Control

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

EMOTOPIC BACTERIA CONTROL BALSAM MEDICAL DO CIAŁA

EMOTOPIC BACTERIA CONTROL To wyroby medyczne, które stanowią pierwszą linię terapeutyczną w leczeniu, łagodzeniu oraz zapobieganiu pojawiania się fazy zaostrzeń atopowego zapalenia skóry (AZS). Innowacyjny kompleks składników BIOMSKIN™ stanowiący podstawę zaawansowanych dermatologicznie formuł, powstał z myślą o pacjentach z częstymi zaostrzeniami związanymi z typową dla AZS nadmierną kolonizacją skóry przez Staphylococcus aureus. BIOMSKIN™ wykazuje potrójne działanie barierowe: I. łagodzi miejscowe stany zapalne, które najczęściej wywołuje gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) II. wspiera równowagę naturalnej mikrobioty naskórka III. zapobiega wtórnym infekcjom i częstym nawrotom reakcji skórnych poprzez barierę mechaniczną jaką tworzy na powierzchni skóry, nie dopuszczając do stanu zapalnego często wywołanego przez Staphylococcus aureus

DZIAŁANIE: Wyrób działa łagodząco, zmniejszając nasilenie istniejących objawów chorobowych (zaczerwienienie, pieczenie i uporczywy świąd) w atopowym zapaleniu skóry. Ogranicza występowanie reakcji skórnych przy leczeniu stanów zaostrzeń AZS. Balsam łagodzi dolegliwości wynikające z nadmiernego przesuszenia, takie jak: szorstkość, łuszczenie. Zmniejsza ryzyko rozwoju stanów zapalnych u pacjentów z AZS o przewlekłym przebiegu poprzez przywrócenie funkcji barierowej naskórka. Zawiera ceramidy, które dodatkowo wzmacniają działanie barierowe, zabezpieczając przed szkodliwym wpływem alergenów i drobnoustrojów oraz zapobiegając wystąpieniu podrażnień. Humektanty obecne w formule wiążą cząsteczki wody, nawilżając skórę. Regularne stosowanie stwarza odpowiednie warunki do procesu regeneracji naskórka w obrębie skóry zmienionej chorobowo, pozwalając wydłużyć okresy remisji choroby.

SPOSÓB UŻYCIA: Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Do codziennego stosowania na skórę całego ciała, 1-2 razy dziennie. Nie stosować na skórę twarzy. Nanieść balsam na oczyszczoną i osuszoną skórę, delikatnie rozprowadzić. Zalecane jest stosowanie preparatu po każdym myciu. Do stosowania w terapii ciągłej, naprzemiennej lub proaktywnej zgodnie z zaleceniami lekarza. Wyrób może być stosowany przez pacjentów w warunkach domowych oraz w placówkach opieki zdrowotnej.

WSKAZANIA: Balsam wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów atopowego zapalenia skóry (AZS), charakteryzujących się m.in. zaczerwienieniem i obecnością zmian zapalnych (często przebiegających z nadmierną kolonizacją skóry zmienionej chorobowo przez Staphylococcus aureus). Polecany także dla osób z AZS o przewlekłym przebiegu (pogrubiała, przesuszona, często łuszcząca się skóra). Wyrób wskazany do codziennego użycia. Może być stosowany długookresowo. Rekomendowany dla dorosłych i dzieci od 4. miesiąca życia.

FORMUŁA O WYSOKIM STOPNIU TOLERANCJI NIE ZAWIERA GLIKOKORTYKOSTEROIDÓW

PRODUCENT: Dr Irena Eris SA

ID: 429392
Cena jednostkowa: 30,00 zł /100ml

Składniki

Aqua (Water), Canola (Canola) Oil, Tripelargonin, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Pentylene Glycol, Oleyl Erucate, Propanediol, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Glucose, Inulin, Fructose, Ceramide NG, Acetyl Heptapeptide-4, Hydroxyacetophenone, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Castor Oil, Maltodextrin, Cellulose Gum, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Cellulose

Informacje dodatkowe

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Wyrób medyczny do użytku zewnętrznego. Używać zgodnie ze wskazaniami. Nie aplikować na skórę twarzy i okolice oczu. Unikać bezpośredniego kontaktu z oczami. W razie zaistniałego kontaktu z oczami, natychmiast przemyć je ciepłą wodą. Nie stosować na rany i błony śluzowe. Nie połykać. Nie stosować przed ukończeniem 3. miesiąca życia. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia podrażnienia należy zaprzestać stosowania wyrobu. W sytuacji zaostrzenia zmian skórnych skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia poważnego działania niepożądanego należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią (801-121-111). Przechowywać w temperaturze pokojowej oraz unikać ekspozycji wyrobu bezpośrednio na wysoką temperaturę. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać po upływie daty ważności. Nie używać w przypadku uszkodzonego opakowania.