Emotopic MED+

wyrób medyczny: krem barierowy do twarzy, 1 szt.

33 99
DODANO
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Emotopic MED+

Wskazania

Wspomagająco u dzieci i niemowląt od 1. dnia życia w celu łagodzenia objawów pieluszkowego zapalenia skóry, takich jak: zaczerwienienie, łuszczenie, powierzchowne otarcia naskórka. Do łagodzenia objawów podrażnienia skóry (np. zaczerwienienie, grudki, łuszczenie się) na twarzy (okolica okołoustna), w fałdach skóry (pachy, pachwiny, okolice narządów płciowych narażonych na drażniące działanie moczu) wymagających zastosowania ochronnego kremu barierowego o właściwościach osuszających. Wspomagająco podczas leczenia pacjentów z atopowym lub łojotokowym zapaleniem skóry z zaczerwienionymi, łuszczącymi się zmianami.

Działanie

Preparat stosowany jest jako bariera ochronna na skórę. Jest to krem przeznaczony do stosowania na skórę dotkniętą pieluszkowym zapaleniem skóry oraz wspomagająco na skórę z łagodnymi objawami podrażnienia w celu zredukowania objawów zapalenia oraz jej osuszenia. Tworzy na powierzchni skóry barierę mechaniczną, która wzmacnia właściwości ochronne skóry przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych (wilgoć, nieprawidłowe pH, składniki drażniące i alergizujące). Wyrób stosowany na skórę twarzy, dzięki zawartemu w formule tlenkowi cynku i jego właściwościom ściągającym, łagodzi zmiany o charakterze rumieniowo-grudkowym. Nakłada się go na dotknięte chorobą obszary twarzy i ciała. Krem może być stosowany przez pacjentów w warunkach domowych oraz w placówkach opieki zdrowotnej.

ID: 474099
Cena jednostkowa: 0,38 zł /1g

Składniki

Woda oczyszczona, Emolienty: Olej konopny, Olej canola, Masło shea, Olej z oliwek i inne, Ceramidy, Tlenek cynku, Skrobia z tapioki, Substancje pomocnicze.

Informacje dodatkowe

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Wyrób medyczny wyłącznie do użytku zewnętrznego. Używać zgodnie ze wskazaniami. Unikać bezpośredniego kontaktu z oczami. W przypadku przedostania się kremu do oczu, natychmiast przemyć je czystą, ciepłą wodą. Nie stosować na rany i błony śluzowe. Nie połykać. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia podrażnienia (np. nasilone zaczerwienienie, pieczenie skóry) lub zaostrzenia zmian skórnych zaprzestać stosowania wyrobu i skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia działania niepożądanego zaprzestać stosowania wyrobu i skontaktować się z infolinią (801-121-111). Każdy poważny incydent związany z wyrobem należy zgłosić producentowi. Przechowywać w temperaturze pokojowej oraz unikać ekspozycji wyrobu bezpośrednio na wysoką temperaturę. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać po upływie daty ważności. Nie używać w przypadku uszkodzonego opakowania.
Sposób użycia: Wyrób wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nanieść cienką warstwę preparatu na czystą i suchą skórę. W celu osiągnięcia silniejszego efektu nałożyć grubszą warstwę kremu na skórę zmienioną chorobowo. Delikatnie rozsmarować kolistymi ruchami.
Działanie: Kojące
Wiek: W każdym wieku
Rodzaj cery: Wrażliwa