Emotopic Bacteria Control

wyrób medyczny: micelarna emulsja myjąca medical do twarzy i ciała, 190 ml

44 99
DODANO
od 79 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Emotopic Bacteria Control

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

EMOTOPIC BACTERIA CONTROL MICELARNA EMULSJA MYJĄCA MEDICAL do twarzy i ciała EMOTOPIC BACTERIA CONTROL To wyroby medyczne, które stanowią pierwszą linię terapeutyczną w leczeniu, łagodzeniu oraz zapobieganiu pojawiania się fazy zaostrzeń atopowego zapalenia skóry (AZS). Innowacyjny kompleks składników BIOMSKIN™ stanowiący podstawę zaawansowanych dermatologicznie formuł, powstał z myślą o pacjentach z częstymi zaostrzeniami związanymi z typową dla AZS nadmierną kolonizacją skóry przez Staphylococcus aureus. BIOMSKIN™ wykazuje potrójne działanie barierowe: I. łagodzi miejscowe stany zapalne, które najczęściej wywołuje gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) II. wspiera równowagę naturalnej mikrobioty naskórka III. zapobiega wtórnym infekcjom i częstym nawrotom reakcji skórnych poprzez barierę mechaniczną jaką tworzy na powierzchni skóry, nie dopuszczając do stanu zapalnego często wywołanego przez Staphylococcus aureus

WSKAZANIA: Łagodna emulsja polecana do mycia twarzy i ciała z objawami atopowego zapalenia skóry (AZS). Do stosowania również w fazie zaostrzeń związanych często z nadmierną kolonizacją przez Staphylococcus aureus i w okresach remisji. Wskazana profilaktycznie do codziennego użycia w celu zapobiegania występowaniu nasilonych objawów AZS (stany zapalne, świąd, zaczerwienienie, nadmierna suchość, łuszczenie i pieczenie). Może być stosowana długookresowo. Wyrób rekomendowany dla dorosłych i dzieci od 4. miesiąca życia.

DZIAŁANIE: Emulsja łagodzi zmiany skórne w przebiegu atopowego zapalenia skóry (AZS) poprzez delikatnie oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, drobnoustrojów oraz potencjalnych czynników drażniących i alergizujących. Zmniejsza zaczerwienienie, świąd i pieczenie, łagodząc objawy stanu zapalnego. Zawiera ceramidy wzmacniające funkcje barierowe skóry, zapobiegając nadmiernemu przesuszeniu i łuszczeniu naskórka. Regularne stosowanie zapobiega nawrotom dolegliwości i nasileniu zmian skórnych, stwarzając odpowiednie warunki do wydłużenia okresów remisji.

SPOSÓB UŻYCIA: Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Bezzapachowa, niepieniąca się formuła do codziennego stosowania w celu oczyszczania skóry twarzy (w tym okolic oczu) i ciała. Wyrób do stosowania z wodą lub bez jej użycia. Nanieść niewielką ilość emulsji na zwilżoną skórę, równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni. Następnie, w zależności od preferencji, spłukać wodą lub delikatnie usunąć nadmiar emulsji płatkiem bawełnianym. Wyrób może być stosowany przez pacjentów w warunkach domowych oraz w placówkach opieki zdrowotnej.

FORMUŁA O WYSOKIM STOPNIU TOLERANCJI NIE ZAWIERA GLIKOKORTYKOSTEROIDÓW

PRODUCENT: Dr Irena Eris SA

ID: 429393
Cena jednostkowa: 23,68 zł /100ml

Składniki

Aqua (Water), Glycerin, Cetearyl Alcohol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Ceramide NG, Acetyl Heptapeptide-4, Hydroxyacetophenone, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Canola (Canola) Oil, Caprylyl Glycol, Behentrimonium Methosulfate, Glyceryl Stearate, Maltodextrin, Hydrogenated Castor Oil, Citric Acid

Informacje dodatkowe

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Wyrób medyczny do użytku zewnętrznego. Używać zgodnie ze wskazaniami. W przypadku przedostania się emulsji do oczu, natychmiast przemyć je ciepłą wodą. Nie stosować na rany i błony śluzowe. Nie połykać. Nie stosować przed ukończeniem 3. miesiąca życia. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia podrażnienia należy zaprzestać stosowania wyrobu. W sytuacji zaostrzenia zmian skórnych skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia poważnego działania niepożądanego należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią (801-121-111). Przechowywać w temperaturze pokojowej oraz unikać ekspozycji wyrobu bezpośrednio na wysoką temperaturę. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać po upływie daty ważności. Nie używać w przypadku uszkodzonego opakowania.