Emotopic Med+

wyrób medyczny: nawilżający balsam w piance do ciała, 200 ml

51 99
DODANO
od 79 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Emotopic Med+

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

EMOTOPIC NAWILŻAJĄCY BALSAM W PIANCE do ciała

WSKAZANIA: Do codziennego stosowania w celu zapobiegania objawom i dolegliwościom wywołanym suchością skóry (tj. zaczerwienienie, podrażnienie, świąd) szczególnie w przebiegu atopowego zapalenia skóry (AZS). Wyrób przeznaczony dla osób z uszkodzoną barierą naskórkową, ze zwiększoną skłonnością do wystąpienia reakcji alergicznych oraz nadwrażliwością na czynniki zewnętrzne, w tym substancje drażniące. Wskazany w celu zapobiegania nasilaniu i nawrotom objawów towarzyszących AZS oraz innym dermatozom, którym towarzyszy nadmierna suchość skóry. Polecany do stosowania profilaktycznie w przypadku skóry z tendencją do przesuszania. *Wyrób przeznaczony do stosowania po ukończeniu 6. miesiąca życia, dla dzieci i dorosłych. Zawiera kompozycję zapachową.

DZIAŁANIE: Balsam w formie ultra-delikatnej pianki przywraca odpowiednie nawilżenie skórze, tworzy fizyczną barierę ochronną, przywracając jej prawidłowe funkcje. Wyrób działa profilaktycznie, zmniejszając skłonność do powstawania podrażnień, łagodzi zaczerwienienia oraz zapobiega przesuszeniu skóry. Wspomaga odbudowę oraz wzmacnia ochronny płaszcz lipidowy, zmniejszając w ten sposób podatność na działanie czynników zewnętrznych. Dzięki zawartości lipidów lamelarnych, strukturalnie podobnych do lipidów naturalnie występujących w skórze, wyrób zmniejsza suchość skóry, łagodzi uczucie świądu oraz zapobiega nawrotom i zaostrzeniu objawów AZS. Formuła oparta na naturalnych olejach, przywraca komfort napiętej i szorstkiej skórze. Wyrób zmniejsza łuszczenie, wygładza, pozostawiając skórę miękką w dotyku.

SPOSÓB UŻYCIA: Przed użyciem energicznie wstrząsnąć. Wydozować preparat na dłoń, a następnie nanieść cienką warstwę na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Lekka masa w formie pianki o delikatnej kompozycji zapachowej, nie wymaga mocnego rozsmarowywania, szybko się wchłania. Do codziennego stosowania, 1-2 razy dziennie lub w zależności od potrzeb i stopnia przesuszenia skóry. Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

EMOLIENT OPRACOWANY POD NADZOREM DERMATOLOGÓW ORAZ PRZEBADANY POD KĄTEM BIOZGODNOŚCI

PRODUCENT: Dr Irena Eris SA

ID: 405957
Cena jednostkowa: 26,00 zł /100ml

Składniki

Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil, Coco-Caprylate, Isononyl Isononanoate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Polyglyceryl-4 Caprate, Polyglyceryl-6 laurate, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Avena Sativa Bran Extract, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Hydroxyacetophenone, Tocopherol, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Canola (Canola) Oil, Pentylene Glycol, Sodium Dilauramidoglutamide Lysine, Xanthan Gum, Citric Acid, Maltodextrin, Parfum (Fragrance)

Informacje dodatkowe

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Wyrób medyczny do użytku zewnętrznego. Używać zgodnie ze wskazaniami. Nie aplikować na skórę twarzy i okolice oczu. Unikać bezpośredniego kontaktu z oczami. W razie zaistniałego kontaktu z oczami natychmiast przemyć oczy ciepłą wodą. Nie stosować na rany i błony śluzowe. Nie połykać. Nie stosować poniżej 6. miesiąca życia. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia podrażnienia należy zaprzestać stosowania wyrobu. W sytuacji zaostrzenia zmian skórnych skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia poważnego działania niepożądanego należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią (801-121-111). Przechowywać w temperaturze pokojowej oraz unikać ekspozycji wyrobu bezpośrednio na wysoką temperaturę. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać po wygaśnięciu daty ważności. Nie używać w przypadku uszkodzonego opakowania.
Rodzaj cery: Atopowa