Emotopic Bacteria Control

wyrób medyczny: preparat s.o.s. medical do twarzy i ciała, 30 ml

74 99
DODANO
od 15 zł przez paczkomat dla wszystkich
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Emotopic Bacteria Control

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą.

EMOTOPIC BACTERIA CONTROL PREPARAT S.O.S. MEDICAL DO TWARZY I CIAŁA EMOTOPIC BACTERIA CONTROL To wyroby medyczne, które stanowią pierwszą linię terapeutyczną w leczeniu, łagodzeniu oraz zapobieganiu pojawiania się fazy zaostrzeń atopowego zapalenia skóry (AZS). Innowacyjny kompleks składników BIOMSKIN™ stanowiący podstawę zaawansowanych dermatologicznie formuł, powstał z myślą o pacjentach z częstymi zaostrzeniami związanymi z typową dla AZS nadmierną kolonizacją skóry przez Staphylococcus aureus. BIOMSKIN™ wykazuje potrójne działanie barierowe: I. łagodzi miejscowe stany zapalne, które najczęściej wywołuje gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus) II. wspiera równowagę naturalnej mikrobioty naskórka III. zapobiega wtórnym infekcjom i częstym nawrotom reakcji skórnych poprzez barierę mechaniczną jaką tworzy na powierzchni skóry, nie dopuszczając do stanu zapalnego często wywołanego przez Staphylococcus aureu

DZIAŁANIE: Wyrób widocznie łagodzi nasilone objawy atopowego zapalenia skóry (AZS), takie jak: zmiany zapalne, podrażnienie, zaczerwienienie, świąd i pieczenie skóry. Działa wspomagająco przy odbudowie uszkodzonej w wyniki choroby bariery naskórkowej. Wzmacnia funkcje barierowe, ograniczając kontakt skóry z potencjalnymi czynnikami drażniącymi, alergizującymi i drobnoustrojami. Wyrób zmniejsza nasilenie miejscowych stanów zapalnych, które najczęściej wywołuje Staphylococcus aureus. Nawilża skórę, skutecznie łagodząc szorstkość i łuszczenie naskórka. Wyrób stosowany profilaktycznie w okresach remisji choroby zapobiega częstym nawrotom reakcji skórnych i wtórnym infekcjom. Regularne stosowanie poprawia stan skóry zmienionej chorobowo, szczególnie w stanach zaostrzeń AZS.

SPOSÓB UŻYCIA: Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Nanieść preparat na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała i twarzy, z pominięciem okolic oczu. Stosować 2-3 razy dziennie na obszary zmienione chorobowo. Do stosowania w terapii ciągłej, naprzemiennej lub proaktywnej zgodnie z zaleceniami lekarza. Wyrób może być stosowany przez pacjentów w warunkach domowych oraz w placówkach opieki zdrowotnej.

WSKAZANIA: Wyrób zalecany przy leczeniu nasilonych zmian skórnych w zaostrzeniach atopowego zapalenia skóry, charakteryzujących się zaczerwienieniem, obecnością zapalnych, swędzących grudek, pęcherzyków i linijnych zadrapań skóry (przeczosów). Wskazany w szczególności dla pacjentów z częstymi zaostrzeniami związanymi z typową dla AZS nadmierną kolonizacją skóry przez Staphylococcus aureus. Polecany także dla osób z AZS o przewlekłym przebiegu (sucha, często łuszcząca się i pogrubiała skóra – lichenifikacja). Wyrób polecany do codziennego użycia. Może być stosowany długookresowo. Rekomendowany dla dorosłych i dzieci od 4. miesiąca życia.

FORMUŁA O WYSOKIM STOPNIU TOLERANCJI NIE ZAWIERA GLIKOKORTYKOSTEROIDÓW

PRODUCENT: Dr Irena Eris SA

ID: 429390
Cena jednostkowa: 249,96 zł /100ml

Składniki

Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Oleyl Erucate, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Canola (Canola) Oil, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Glucose, Ceramide NG, Acetyl Heptapeptide-4, Palmitoyl Hexapeptide-12, Hydroxyacetophenone, Tocopherol, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Hydrogenated Castor Oil, Maltodextrin, Tribehenin, Citric Acid, PEG-10 Phytosterol

Informacje dodatkowe

Dzień/Noc: Dzień i noc
Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa: Wyrób medyczny do użytku zewnętrznego. Używać zgodnie ze wskazaniami. Nie aplikować na okolice oczu. W razie zaistniałego kontaktu z oczami, natychmiast przemyć je ciepłą wodą. Nie stosować na rany i błony śluzowe. Nie połykać. Nie stosować przed ukończeniem 3. miesiąca życia. Wyrób nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia podrażnienia należy zaprzestać stosowania wyrobu. W sytuacji zaostrzenia zmian skórnych skontaktować się z lekarzem. W przypadku wystąpienia poważnego działania niepożądanego należy niezwłocznie skontaktować się z infolinią (801-121-111). Przechowywać w temperaturze pokojowej oraz unikać ekspozycji wyrobu bezpośrednio na wysoką temperaturę. Chronić przed światłem słonecznym. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Nie używać po upływie daty ważności. Nie używać w przypadku uszkodzonego opakowania.
Działanie: Kojące
Wiek: W każdym wieku
Rodzaj cery: Wrażliwa