Hhuumm

naturalna gąbka do kąpieli 9,5 cm, 1 szt.

69 99
DODANO
od 15 zł przez paczkomat dla wszystkich
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Hhuumm

Naturalne gąbki marki HHUUMM są bezpieczna i odpowiednia dla osób w każdym wieku, również dla niemowląt. Gąbki mogą przybierać różne kształty. Po zamoczeniu robi się miękka i delikatna. Ich właściwości chłonne powodują, że idealnie sprawdzają się do mycia w kąpieli i pod prysznicem. Regularne stosowanie gąbek morskich sprawia, że skóra nabiera blasku i wolniej się starzeje. Podczas mycia naskórek jest delikatnie złuszczany a mikrokrążenie pobudzone. Jej kolor warunkują minerały, które podczas każdorazowego użycia kondycjonują skórę na całym ciele. 

Naturalna gąbka jest znacznie trwalsza i bardziej odporna niż syntetyczne odpowiedniki. To także znacznie bardziej higieniczny wybór ponieważ zawierają enzymy, które hamują rozwój bakterii i pleśni. Oczyszczają się same dzięki skomplikowanemu systemowi kanalików. Nie zawierają toksyn i są hipoalergiczne.

Naturalne i ekologiczne

Gąbka morska to odnawialny zasób naturalny. Gąbki mają zdolność do ciągłego odnawiania się, a w miejscach w których są poławiane rosną, nowe większe i zdrowsze okazy. Wybierając naturalną gąbkę morską wspieramy ekologie, ograniczając ilość sztucznych odpadów.

Zalety

- naturalna i ekologiczna

- pielęgnuje poprzez wysoką zawartość minerałów

- hipoalergiczna

- higieniczna- zawiera enzymy hamujące rozwój bakterii i pleśni

- znakomicie się pieni z każdym rodzajem mydła

- wchłania znacznie większą ilość wody niż gąbka tradycyjna

- jest trwalsza od gąbki syntetycznej

- delikatnie oczyszcza i pilinguje skórę

- stymuluje krążenie – skóra jest lepiej dotleniona i staje się rozświetlona

- zalecana dla niemowląt i osób o wrażliwej skórze

- biodegradowalna

Wskazania do stosowania

- mycie i pielęgnacja skóry dorosłych, dzieci i niemowląt ( w tym wrażliwej)

Stosowanie

Przed użyciem gąbki należy ją dokładnie zwilżyć, dzięki czemu pęcznieje. Można stosować ją w połączeniu z ulubionymi kosmetykami, polecamy również używanie bez dodatkowych produktów, aby skóra mogła chłonąć  cenne, morskie pierwiastki. Naturalna gąbka nie wywołuje alergii i podrażnień, ponieważ jest czystym surowcem, który dba i pielęgnuje skórę. To również bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ wystarcza nawet na kilka lat codziennego stosowania

JAK DBAĆ O NATURALNĄ MORSKĄ GĄBKE

ABY TWOJA GĄBKA JAK NAJDŁUŻEJ ZACHOWAŁA SWOJE WŁAŚCIWOŚCI  WARTO ZASTOSOWAĆ KILKA PONIŻSZYCH PORAD

Po każdym użyciu delikatnie wyciskamy nadmiar wody i pozostawiamy do wyschnięcia. Nigdy nie wykręcamy gąbki ponieważ można ją uszkodzić. Nie stosujemy jej w wodzie powyżej 60 stopni Celsjusza w takiej temperaturze straci swoje właściwości.

Co kilka tygodni kąpiemy gąbkę w przygotowanym roztworze oczyszczający:

1 szklanka wody + 1 łyżeczka sody oczyszczonej/ lub kilka kropli olejku z drzewa herbacianego

Moczymy gąbkę, kilkukrotnie ją naciskając. Następnie wyjmujemy i usuwamy nadmiar wody. Kładziemy ją w ciepłym, wentylowanym pomieszczeniu i czekamy do jej wyschnięcia.

Taka kąpiel pozwoli cieszyć się naturalną gąbką przez długie lata.

ID: 425602