Optima Natura

kominek do aromaterapii, 1 szt.

49 00
DODANO
Odbiór w paczkomacie: 1-5 Dni
Odbiór w paczkomacie: 1-5 Dni
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online
Sprzedawane przez Hebe Partner

Przeczytaj więcej o Optima Natura

Kominek do Aromaterapii

Kominek do aromaterapii to urządzenie, które pozwala w prosty i wygodny sposób korzystać z aromaterapii. Wykorzystuje ciepło do uwolnienia zapachów olejków eterycznych, dzięki czemu możemy cieszyć się aromaterapią w salonie, sypialni czy w pracy. Olejki eteryczne poprzez oddziaływanie na naszą psychikę i fizjologię, pozwalają łagodzić objawy różnych dolegliwości - np. bóle głowy czy stres; mogą także ułatwić zasypianie, pomóc się zrelaksować czy skupić podczas pracy umysłowej. To świetne rozwiązanie dla osób, które w naturalny i przyjemny sposób chcą zadbać o swoje dobre samopoczucie i zdrowie, a jednocześnie cieszyć się pięknymi zapachami we wnętrzach.

Jak działa kominek?

Ceramiczny kominek do olejków eterycznych to jedna z najprostszych form korzystania z terapii zapachowej. Trzeba jedynie napełnić zbiorniczek wodą i 3-6 kroplami ulubionego olejku eterycznego i włożyć do niego świeczkę typu tealight, aby podgrzać płyn i poczuć ulubiony zapach. W odróżnieniu od elektrycznego dyfuzora, kominek nie wymaga zasilania prądem, dzięki czemu możesz odpocząć i wypełnić powietrze pięknym aromatem w każdym miejscu. Jest to dobre rozwiązanie np. na biwak, zwłaszcza, że niektóre zapachy są naturalnym sposobem na owady.

Jak korzystać?

Kominek do aromaterapii może służyć do podgrzewania wosków i olejków. Wosk zapachowy to wosk, do którego dodano już olejki zapachowe, które wydzielają się pod wpływem wysokiej temperatury. W tej sytuacji nie trzeba już napełniać zbiorniczka kominka wodą. Wystarczy podgrzać wosk samej świecy, aż się roztopi, a zapachy uwolnią się i wypełnią pomieszczenie.

Jaki olejek eteryczny wybrać?

W urządzeniach do aromaterapii można stosować dowolne olejki eteryczne. Niektórzy po prostu wybierają te, których zapach najbardziej im odpowiada. Można jednak połączyć swój ulubiony zapach z właściwościami prozdrowotnymi. Olejki polecane do stosowania:

  • Olejek Złodziei®
  • Olejki z linii N-Active Oil - Energia, Koncentracja, Spokój, Sen
  • Olejek Tea Tree (z drzewa herbacianego)
  • Olejek Lawendowy
  • Olejek Eukaliptusowy

Kominki do aromaterapii Optima Natura to stylowa dekoracja Twojego wnętrza oraz proste i praktyczne zastosowanie.

Na uwagę zasługuje także wysoka jakość wykonania w polskiej fabryce, która gwarantuje długą żywotność urządzenia.

Kominek to także świetny pomysł na prezent.

ID: 59728632