Salvador Dali

3 produkty

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Perfumy Salvador Dali – sztuka zapachu

Surrealistyczne i niepoddające się regułom – tak można określić malarstwo genialnego Salvadora Dalego. Dzieła artysty od zawsze wzbudzały emocje. A jakie są perfumy Salvador Dali? Kiedy powstał pierwszy flakon? Poznaj bliżej historię zapachów, którym daleko od powszechności.

Od obrazu do perfum Salvadora Dalego

Pierwsze perfumy sygnowanego nazwiskiem artysty pojawiły się na początku lat 80. ubiegłego wieku. Pomysł na ich powstanie narodził się jeszcze za życia Dalego. Za realizację był odpowiedzialny Jean-Pierre Grivory – dyrektor firmy perfumeryjnej Cofinluxe. Dali perfumy nie tylko zaakceptował, ale również osobiście uczestniczył w komponowaniu mieszanki. Miał też duży wpływ na wygląd buteleczki, która na wiele lat stała się symbolem całej kolekcji perfum Salvador Dali. Szklany flakon, w który zamknięto pierwszą kompozycję koresponduje z twórczością surrealisty – połączenie ust oraz nosa jest zaczerpnięte z jednego z obrazów Dalego „Pojawienie się twarzy Afrodyty knidyjskiej”.

Salvador Dali – perfumy męskie i damskie

Kolejne flakony perfum często nawiązywały do motywu twarzy, tak jak Salvador Dali Dalilight, Salvador Dali Dalia czy Salvador Dali Laguna. Każda buteleczka charakteryzuje się oryginalnym kształtem, w różny sposób nawiązując do twórczości malarza. Natomiast zapachy są zróżnicowane – nie brakuje wśród nich kwiatowych, szyprowych i orzeźwiających kompozycji. Oprócz zapachów dla kobiet, w portfolio marki znajdziesz też perfumy męskie. Zachwyć się ich wyjątkowością i wybierz ten zapach, który najbardziej określa Twój styl.