Seysso Oxygen

remineralizująca pasta do mycia zębów, 75 ml

31 99
DODANO
Szaleństwo zakupów! Dodatkowy rabat na produkty z oznaczeniem SZALENSTWO
od 79 zł po zalogowaniu
Ostatnie sztuki online
Produkt niedostępny online

Przeczytaj więcej o Seysso Oxygen

Remineralizująca pasta do zębów SEYSSO z wysoką zawartością nanocząsteczek hydroksyapatytu odbudowuje szkliwo i zwalcza nieświeży oddech. Idealna do szczoteczek sonicznych.

Pastę można stosować od 7 roku życia.

Pasta do zębów SEYSSO Oxygen Remineralizacja i Odbudowa skutecznie odbudowuje i wzmacnia szkliwo, pomaga w zwalczaniu nadwrażliwości zębów i zapobiega postępowaniu próchnicy na jej początkowym etapie. Wszystko dzięki innowacyjnej formule Smart HAp Particles, która działa w oparciu o synergię czterech składników aktywnych - nanocząsteczek hydroksyapatytu, ksylitolu, azotanu potasu i cytrynianu cynku. Pasta ma orzeźwiający, miętowy smak, dzięki czemu zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Odpowiednia konsystencja i niski stopień spieniania sprawia, że pasta SEYSSO jest idealnym wyborem do szczoteczki sonicznej. Pasta nie zawiera fluoru i SLS. Posiada niski stopień ścieralności (RDA=57), dlatego jest bezpieczna dla szkliwa zębów i może być stosowana codziennie. 

Jak działają składniki aktywne w paście SEYSSO Oxygen Remineralizacja i Odbudowa?

Hydroksyapatyt

W paście SEYSSO zastosowano najwyższej jakości medyczny hydroksyapatyt. Czym jest ten składnik? To minerał, który naturalnie występuje w naszych zębach i kościach. Tworzy w nich mineralne rusztowanie, które odpowiada za mechaniczną wytrzymałość tkanki kostnej i zębów. Do pasty SEYSSO hydroksyapatyt został dodany pod postacią łatwo przyswajalnych nanocząsteczek, dzięki czemu jego działanie jest jeszcze bardziej efektywne. Jak działa? Zamyka on odsłonięte kanaliki zębinowe i tworzy na powierzchni zębów warstwę ochronną, co pomaga zwalczać przyczynę nadwrażliwości zębów. Odbudowuje mikroubytki w szkliwie, a także zapobiega postępowaniu próchnicy w jej początkowej fazie. Warto wspomnieć, że w paście SEYSSO Oxygen Remineralizacja i Odbudowa znajduje się aż 5% nanocząsteczek hydroksyapatytu, co zapewnia wysoką skuteczność działania pasty. 

Azotan potasu

Azotan potasu to aktywny związek, który zmniejsza objawy nadwrażliwości zębów. Działa w sposób natychmiastowy, co jest jego ogromną zaletą. Blokuje on neuroreceptory bólu, przynosząc szybką ulgę osobom zmagającym się z nadwrażliwością, na przykład po wybielaniu zębów. 

Cytrynian cynku

Cytrynian cynku to związek, który pomaga zwalczać przyczynę nieświeżego oddechu. Halitoza, czyli nieprzyjemny zapach z ust spowodowana jest najczęściej przez rozwijające się w jamie ustnej bakterie beztlenowe. Cytrynian cynku, dzięki temu że wiąże lotne związki zapachowe siarki produkowane przez bakterie, skutecznie eliminuje problem nieświeżego oddechu. Dodatek naturalnego mentolu pozostawia przyjemne uczucie odświeżenia po umyciu zębów.

Ksylitol

Ksylitol, inaczej cukier brzozowy, to naturalna substancja, która hamuje namnażanie bakterii próchniczych z gatunku Streptococcus mutans. Ksylitol pomaga utrzymać mikroflorę jamy ustnej w równowadze. Przywraca optymalne pH w jamie ustnej, dzięki czemu szkliwo zębów jest mniej narażone na negatywne działanie kwasów. Zwiększa również produkcję śliny, która stanowi naturalną ochronę dla szkliwa przed działaniem bakterii.

Pasta Sonic Friendly - idealna do szczoteczek sonicznych

Formuła pasty SEYSSO Oxygen Remineralizacja i Odbudowa została skomponowana w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał szczoteczek sonicznych. Cechuje się optymalną konsystencją, niskim współczynnikiem ścieralności RDA oraz niskim stopniem spieniania. Pasta nie zawiera SLS, który mógłby powodować podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej, ani składników mocno abrazyjnych. 

ID: 385987
Cena jednostkowa: 42,65 zł /100ml

Składniki

Hydrogenated Starch Hydrolysate, Hydrated Silica, Glycerin, Aqua, Hydroxyapatite, PEG-8, Sodium LauroylSarcosinate, Xylitol, Poloxamer 407, Potassium Nitrate, Tetrapotassium Pyrophosphate, MenthaPiperita Oil, Cellulose Gum, Phenoxyethanol ,Ethylhexylglycerin, Zinc Citrate, Menthol, Sodium Saccharin, Mica (and) Titanium Dioxide, Aroma,Limonene , CI 74160.

Informacje dodatkowe

Zawiera fluor: Nie